eur:
393.59
usd:
364.37
bux:
71914.7
2024. július 4. csütörtök Ulrik
A Szemp Air Kft. AN 2-es repülőgépe biológiai szúnyogirtást végez Szolnok határában 2015. április 23-án. Légi biológiai szúnyoggyérítést végeznek a városban és a környezetében lévő álló és pangó vizeken mintegy 450 hektáron.
Nyitókép: Mészáros János

Még mindig van, ahol szúnyogirtásba kezdenek

A héten több megyében kémiai és biológiai eszközökkel is ritkítják a vérszívókat.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szerint egyelőre az ország nagy részén még alacsony a kifejlett szúnyogok száma. Ezért kémiai védekezésre mindössze Pest és Nógrád megye azon településein van szükség, ahol a korábbi esők nyomán már megjelentek a vérszívók.

Az ország több más pontján biológiai módszerrel ritkítják a szúnyoglárvákat a héten: repülőről végzett biológiai kezelések a következő napokban Békés, Csongrád-Csanád és Jász-Nagykun-Szolnok megyében, a Körösök és a Tisza mentén várhatóak, míg földi biológiai védekezést főként a Duna vonalán, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Baranya és Bács-Kiskun megyében végeznek - sorolták.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság arra hívta fel a figyelmet, hogy az esőzéseket követően nagy jelentősége van a szúnyogok szaporodásában a ház körüli vizeknek: az udvari edények, kaspók, vödrök, hordók kiváló tenyészőhelyet biztosítanak a lárváknak. Ezekre a háztulajdonosoknak különösen ügyelniük.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.04. csütörtök, 18:00
Varga Zs. András
a Kúria elnöke
Exportra is jut megújuló energiából, de a nagy gyárberuházások hozzák majd az igazi felvevőpiacot

Exportra is jut megújuló energiából, de a nagy gyárberuházások hozzák majd az igazi felvevőpiacot

A magyar naperőmű-kapacitás – az atomenergetikai és fosszilis kapacitásokkal együtt – a napos déli órákban már exportra is termel, azonban a környező országok megújuló termelésben várható felzárkózásával a hazai gyárberuházások köthetik le a növekvő magyar termelést. A Széchenyi Alapok és az Electron Holding Zrt. 50-50 százalékos társtulajdonosként fektet be négy, összesen 15 MW kapacitású naperőműpark fejlesztésébe, amelynek megtérülését a cég integrált, egész értékláncot lefedő működésétől várja. A kivitelező cég elnök-vezérigazgatója, Szücs Ádám szerint nagy átalakulás előtt áll a piac, ahol egyre kevésbé lesz életképes az az üzleti modell, amiben a fejlesztő önállóan működő napelemparkot épít, üzemeltet és nem egy áll partnerségbe olyan szereplőkkel, akik azt rendszerbe integrálva tudják üzemeltetni, miközben az energiatárolók piaca az aranyláz időszakát idézi.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×