eur:
411.1
usd:
395.19
bux:
79283.92
2024. november 22. péntek Cecília
Gyerekek játszanak egy játszóházban a zuglói Jókai Mór Általános Iskolában tartott napközis nyári tábor külső programján a budapesti Millenáris Parkban 2015. július 21-én.
Nyitókép: MTI/ Balogh Zoltán

Mintha kitört volna a vakáció – rekordot dönthet idén a táborszezon

Az eddigi jelentkezések alapján arra lehet számítani, hogy rekordévre készülhet a nyári táboros szakma. Bár még jó pár hónap hátra van, már most több mint száz turnus közül lehet válogatni. Az szja-visszatérítés, illetve a SZÉP-kártyás fizetés fokozza a beiratkozási kedvet, az áremelés azonban ebben a szegmensben is valószínű. Tóth Bélát, a Táborfigyelő gyermektábor-összehasonlító portál vezetőjét kérdeztük.

Az idei évben is folytatódott az a tendencia, hogy a „korán ébredő” szülők már január végén, február elején elkezdték foglalni a táborhelyeket a gyerekeiknek a nyári szünetre, ráadásul az előző évi azonos időszakhoz képest nagyjából 10 százalékos növekedés is látható a foglalásokban – mondta a Táborfigyelő gyermektábor-összehasonlító portál vezetője.

Tóth Béla arra is felhívta a figyelmet, hogy már az előző évben is 190 ezer gyermek táborozott, megközelítve a 2019-es rekordévet, tehát ha a mostani növekedés marad, márpedig a lehetőségek erre adottak,

a 2022-es év abszolút rekordév lehet, túlszárnyalva a 2019-es csúcsszezont.

A táborszervezők bizakodnak, hogy a koronavírus-járvány végre teljesen visszahúzódik majd, de az elmúlt két év tapasztalatai is azt mondatják, hogy biztosan lesznek nyári táborok. Tóth Béla szerint az sem mellékes tényező, hogy már nemcsak arról lehet beszélni, hogy a táboroztatók milyen mértékben vannak átoltva, hanem hogy 5 éves kortól már a gyermekek is olthatók, így a kockázat még inkább a minimálisra csökken.

A Táborfigyelő vezetője arra is rámutatott, köszönhetően annak, hogy a SZÉP-kártyák alszámlái közötti átjárhatóságot az év végéig meghosszabbították, és a táborok több mint egyharmadánál ezzel a béren kívüli juttatással is lehet fizetni, vagy épp a családi adóvisszatérítésnek,

a szülők anyagi lehetőségei jobbak is lehetnek, mint a 2021-es évben,

pedig már akkor is várólisták alakultak ki a legnépszerűbb táborok esetében, illetve új turnusokat is kellett kiírni, mert annyira sok gyereket szerettek volna a szülők táboroztatni, hogy végre kiszakadjanak a pandémiás, online „oktatós”, digitális világban töltött időszakból, és végre a valóságban játszhassanak egymással.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Döntött a kormány a különadókról – Mit jelent ez a Mol számára?

Döntött a kormány a különadókról – Mit jelent ez a Mol számára?

Sok Mol-befektető által várt (és talán rettegett) nap jött el tegnap, döntött ugyanis a kormány a 2025-ben is érvényben maradó különadók ügyében. Egyebek mellett döntés született a Brent-Ural különbözetre kivetett különadóról, az árbevétel-arányos adótételről és az extra bányajáradékról is, cikkünkben megnézzük, hogy összességében mennyire számítanak meglepőnek a kormány döntései, illetve azt is, hogy mit jelent mindez a Mol számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×