eur:
408.06
usd:
374.99
bux:
0
2024. november 5. kedd Imre

Gál András Levente: fel kell venni a versenyt a globális digitális szolgáltatókkal

Nemzetközi összefüggésben is érdekes újításokat alkalmaz a magyar közigazgatás – mondta a Digitális Jólét Program és a Nemzeti Adatgazdasági Tudásközpont vezetője.

Idén már második alkalommal rendezte meg a nemzetközi közigazgatás-fejlesztési konferenciáját, a Digital Public Administration Summitot az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a Nemzeti Adatgazdasági Tudásközpont és a Digitális Jólét Program.

Az első napon a mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségeit járták körbe a közigazgatás fejlesztése területén, a második nap pedig az adatvagyon, adatgazdaság témáját, részint a kkv-fejlesztés területén, részint pedig azt, hogy az adatvagyon az üzemanyaga azoknak a mesterséges intelligenciáknak, amelyek egyre fejlettebben, egyre összetettebb rendszereket tudnak egyre gyorsabban működtetni a közigazgatásban – mondta érdeklődésünkre Gál András Levente.

A Digitális Jólét Program és a Nemzeti Adatgazdasági Tudásközpont vezetője kiemelte, hogy nemzetközi összefüggésben is érdekes újításokat alkalmaz a magyar közigazgatás, a nemzetközi konferencia célja pedig eszmecsere elsősorban a V4 országok között, az Európai Unió és a V4-en kívüli országok szakértőinek bevonásával.

"Van egy alapvető verseny, amire ma már az Európai Unió és a tagállamok is egyre inkább felhívják a figyelmet, hogy a globálisan alkalmazott platformok olyan szolgáltatásokat tudnak nyújtani és olyan módon, hogy az állampolgárokat, a vállalatokat az egyes államok és nemzetközi közösségek joghatósága alól kiszervezik" – figyelmeztetett Gál András Levente, és felidézte, hogy erről szól az a digitális menetrend, amelyet 2020. február 19-én fogadott el az Európai Bizottság.

"Az Európai Uniónak fel kell vennie a kesztyűt elsősorban a távol-keleti és az észak-amerikai platformszolgáltatókkal szemben,

ami élénk vita tárgya jelenleg az Európai Unión belül, hogy az uniónak inkább a globális szereplőkkel szemben kellene érdeket érvényesíteni, vagy a tagállamok rovására. A magyar álláspont egyértelmű e tekintetben, erős tagállami kompetenciákkal lehet európai uniós hatékony érdekérvényesítés" – mondta Gál András Levente.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×