eur:
410.73
usd:
393.97
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Nyitókép: Facebook/Kásler Miklós

Kásler Miklós nem javasolja a Szputnyikra a Janssent

Az Emmi vezetője kiposztolta a harmadik oltás megválasztásával kapcsolatos eljárásrendet.

„Az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központ harmadik oltással kapcsolatos eljárásrendje” – kezdi bejegyzését Kásler Miklós.

Majd felsorolja, hogy milyen típusú első és második oltásra milyet javasolnak adni harmadiknak. Ebben újdonság nincs, eddig is hasonló volt a központi irányzat, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) vezetőjének bejegyzése azért érdemel különös figyelmet, mert az utóbbi időben két járványkezelésben hangsúlyos pozíciót betöltő emberről derült ki, hogy nem ezzel összhangban oltották meg.

Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, a kormány országos oltási kampányának egyik arca és Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter is két Szputnyik oltásra kapott Janssent. Ez abból a szempontból észszerű választás, hogy így azokba az országokba is szabadabban utazhatnak, amelyek nem fogadják el az orosz vakcinát, ugyanis a Janssen egyadagos oltás, így teljesen védettnek számítanak, viszont a Kásler Miklós által megosztott eljárásrend így rendelkezik:

„Azoknak, akik első és második oltásnak Szputnyikot kaptak, mRNS vakcinát, illetve a Sinopharmot ajánljuk.”

A Janssen vektorvakcina, a Pfizer és a Moderna mRNS-alapú.

Merkely Béla új nemzetközi adatokkal indokolta választását, Gulyás Gergely esetében arra hívták fel a figyelmet, hogy az oltó orvossal való konzultáció alapján válasszunk oltástípust.

Az Emmi-miniszer egy táblázatot is megosztott arról, hogy mire mit jó oltani.

Címlapról ajánljuk
Bejelentették a parlament végét Németországban, jöhet február 23-a

Bejelentették a parlament végét Németországban, jöhet február 23-a

Frank-Walter Steinmeier tartotta magát a kiszivárgott menetrendhez, és ennek megfelelően pénteken feloszlatta Bundestagot. Egyidejűleg hivatalosan is február 23-ra tűzte ki az előrehozott parlamenti választásokat. Az egyik döntés sem meglepetés, de az alkotmányban rögzítettek szerint szükség volt az államfő hivatalos nyilatkozatára.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×