eur:
413.99
usd:
396.53
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Corona Virus mutation with DNA - covid-19 illustration with dark blue cell background
Nyitókép: peterschreiber.media/Getty Images

Már csak 9 európai országban nem a delta a domináns

Huszonnyolc európai ország közül tizenkilencben immár a koronavírus jóval fertőzőbb delta variánsa domináns - közölte pénteken az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC).

A június 28. és július 11. között regisztrált adatok alapján egyértelműen sikerült megállapítani, hogy 28 ország közül 19-ben a delta variáns a domináns. A 19 országban átlagosan 68,3 százalék volt azoknak az aránya, akik a koronavírus delta variánsával fertőződtek meg, míg 22,3 százalékra csökkent azoknak az aránya, akik a koronavírus előző domináns, alfa nevű brit variánsával fertőződtek meg.

A WHO és az ECDC egyúttal felhívta a figyelmet annak szükségességére, hogy fokozzák a koronavírus terjedésének megfékezését célzó erőfeszítéseket.

Az Európában feljegyzett koronavírus-fertőzöttek száma az elmúlt négy hét mindegyike során nőtt. Ez a növekedés kifejezetten gyors volt a fiatalabbak körében.

A koronavírus delta variánsa már csaknem az összes európai országban megjelent. A jelenlegi tendenciák szerint a következő hónapok során világszerte a delta variáns válik dominánssá.

"Messze vagyunk még a járvány végétől, és sajnálatos módon számos térségbeli országban a koronavírusos esetek számának jelentős növekedésének lehetünk szemtanúi a rendkívül fertőző delta variáns terjedésével összefüggésben" - jelentette ki Hans Kluge, a WHO európai igazgatója.

Kluge szerint ugyanakkor jó hír: az adatok egyértelműen azt mutatják, hogy jelentősen csökkenti a súlyos megbetegedések és halálozás kockázatát a teljes körű oltás.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×