eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Lebontott karácsonyfát visz egy nő a gyűjtőhelyre vízkereszt napján Győr belvárosában 2020. január 6-án.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Erre készüljenek a karácsonyfára vadászók

3500-4000 forintba fog kerülni a lucfenyő métere, míg a nordmann 5000 forinttól indul, de a legszebbekért, első osztályúakért elkérhetnek 10 ezer forintot is méterenként.

Nem érdemes december közepéig várni a fenyőfavásárlással, ugyanis valamennyi eladásra szánt fát november végére kivágják, vagyis nem kaphatók frissebbek – hívta föl a figyelmet a Magyar Kertészeti Árudák Egyesületének elnöke. A lényeg, hogy hűvös helyen kell tárolni a fákat, hogy a lehető legtovább tartósak maradjanak.

A fák árai az elmúlt években folyamatosan emelkedtek, elsősorban a munkaerő- és szállítási költségek miatt.

Mindezt fokozhatja az idei évben az euró/forint-árfolyama, így az importból származó áruk 10–15 százalékkal is drágábbak lehetnek a korábbi évekhez képest. És bármennyire is furcsa, ez hatással lehet a hazai fenyők áraira is, mintegy magával rántva azokat is – tette hozzá Boross Dávid.

Ennek megfelelően a lucfenyő ára 3500-4000 forint között indulhat méterenként, míg a nordmann fenyőnél nagyobb is lehet a szórás: vélhetően lesznek 4000-5000 forintos méterárasak, de az elsőosztályú, kifejezetten leválogatott, legjobb minőségű fák ára méterenként a 10 ezer forintot is elérheti.

A cserepes, földlabdával együtt kaphatók fenyők kereslete továbbra is elenyésző,

hiszen az évi 2,5-3 millió, megvételre kínált fának – beleérve a vágott-, a mű- és élő fenyőknek – az egy 1 százalékát sem teszik ki ezek, azzal együtt, hogy minden évben nő egy kicsivel a számuk.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×