eur:
404.52
usd:
358.38
bux:
0
2025. május 2. péntek Zsigmond
Autóbusz nyitott ajtókkal a BKK a Keleti pályaudvari megállójában 2020. június 15-én. Reggeltől újra nyitják az első ajtót a fővárosi buszok és trolik, visszaállt az első ajtós felszállási rend, amelyet korábban a koronavírus-járvány miatt szüntettek meg.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

A kormányhivatal újra figyelmeztette a BKK-t

Járatai 91 százalékán még mindig nem sűrített a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) - közölte Budapest Főváros Kormányhivatala

Azt írták, hogy a kormány járatsűrítésről szóló döntése értelmében a tömegközlekedési szolgáltatást végző társaságoknak november 5-éig kellett járatsűrítési tervüket a kormányhivataloknak megküldeni.

A BKK járatsűrítésre vonatkozó beadványával kapcsolatban a fővárosi kormányhivatal már kétszer kért hiánypótlást, de a BKK-nak harmadik alkalommal sem sikerült értékelésre alkalmas szakmai tervet benyújtani.

A BKK harmadik beadványából is az látszik, hogy a főváros nem hajtotta végre a kormány járatsűrítésre vonatkozó döntését

- közölték.

A BKK 300 vonalának mindössze 9 százalékán döntött még szeptemberben - állítása szerint - járatsűrítésről, ráadásul ezeken a vonalakon is csupán 3 százalékkal a reggeli és 2 százalékkal a délutáni csúcs idején. Vonalai 91 százalékáról semmilyen részletes információt nem adott - tették hozzá.

Mindeközben az M3 metró vonalán úgy indítottak el autóbuszos pótlást, hogy a kivitelezővel nem tudnak megegyezni, és egy esetleges új közbeszerzés kiírása esetén több hónapig feleslegesen vonnak el száz buszt a járatsűrítéstől.

A kormányhivatal ezért ismét felszólította a BKK-t, hogy nyújtson be értékelésre alkalmas szakmai tervet - derül ki a közleményből.

A BKK múlt héten azt közölte a kormányhivatal megállapításaira reagálva, hogy két lépcsőben hajtott végre járatsűrítést. Akkor emlékeztettek arra, a kormányhivatal kérése alapján már november közepe óta a létező legnagyobb kapacitással járnak a BKK járatai a reggeli és a délutáni elnyújtott, 15–19 óra közötti csúcsidőben is.

Címlapról ajánljuk

Környezeti fenntarthatóság: nagyon kevés cél teljesül, a gazdag országoknak is komoly hiányosságaik vannak

Hiába a növekvő GDP és a globalizáció, ezek előnyei sem elegendőek a tartós fenntartható fejlődéshez, a városiasodás pedig tovább rontja a helyzetet – állapítja meg a Budapesti Corvinus Egyetem és a HUN-REN KRTK új kutatása. A tanulmány egyik szerzője, Harangozó Gábor az InfoRádióban elmondta: Magyarország a legjobban teljesítő országok közé tartozik a fenntartható fejlődés végrehajtásában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.05. hétfő, 18:00
Szécsényi Bálint
az Equilor Befektetési Zrt.  elnök-vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×