eur:
414
usd:
396.55
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Résztvevők a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) Vas utcai épülete közelében az SZFE és a Parlament között szervezett élőláncon 2020. szeptember 6-án. Élőlánccal tiltakoztak az SZFE modellváltása, autonómiájának elveszítése ellen az intézmény hallgatói és szimpatizánsok ezen a napon Budapest belvárosában. Az élőlánc tagjai kézről kézre adták azt a chartát, amelyet délelőtt az egyetem szenátusa írt. A Charta Universitasban rögzítették azokat az alapelveket, amelyek mentén el tudnák képzelni az együttműködést az Innovációs és Technológiai Minisztériummal.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

SZFE: rendőrségi ügy lett abból, hogy nem engedték be a kancellárt

Rendőrségi feljelentés lett abból, hogy a Színművészeti Egyetem hallgatói nem engedték be az intézménybe Szarka Gábor kancellárt. Az egyetem vezetése azt közölte: nem tudják ki volt a feljelentő.

Két hete hiába próbált bejutni Szarka Gábor, a Színház- és Filmművészeti Egyetem új kancellárja az intézmény Vas utcai épületébe, az egyetemet elfoglaló diákok nem engedték be.

Emiatt három magánszemély feljelentést tett személyi szabadság megsértése és más bűncselekmények gyanúja miatt – közölte a BRFK a 24.hu megkeresésére. A Budapesti Rendőr-főkapitányság mindhárom esetben feljelentéskiegészítést rendelt el. Egy magánszemély további másik négy esetben is bejelentést tett gyülekezési joggal való visszaélés miatt, a rendőrség ezeket szabálysértési feljelentésként értékelte. A négy feljelentésből kettőt elutasítottak, kettő elbírálása folyamatban van.

„Nyilvánvalóan, akik az egyetem rendjével kapcsolatos, mondjuk úgy, fegyelemsértéseket, vagy etikai vétséget követnek el, annak megvan a rendje és módja, hogy hogyan kell kivizsgálni” – Szarka Gábor kancellár ezt egy hete mondta az InfoRádiónak.

Az egyetem vezetése korábban azt ajánlotta az intézményt elfoglaló diákoknak, hogy ha október 7-ig befejezik az épületek blokádját, nem tesznek semmilyen lépést a tiltakozások szervezői és résztvevői ellen. Szarka Gábor azonban az ajánlat elutasítása után sem mondta meg milyen lépésekre gondoltak.

„Én azt kértem az üzemeltetéstől, hogy ezt a helyzetet szüntessék meg. Tehát vegyék vissza az épület fölötti üzemeltetési irányítást, és készítsenek feljegyzéseket arról, hogy mi történik odabenn.

Ha a mai naptól kezdve nem történik az üzemeltetést és az intézmény működését veszélyeztető történés, akkor még mindig azt mondom, hogy nem föltétlenül kell semmilyen lépést, retorziót tenni.”

Az egyetem vezetésének közleménye szerint azonban nem ők kezdeményezték a rendőrségi ügyet. Azt írták: a feljelentő kiléte, illetve feljelentésének tartalma számukra nem ismert.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 23. 05:00
×
×
×
×