Infostart.hu
eur:
352.1
usd:
307.36
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: Infostart

Semmiben nem engednek a hallgatók az SZFE kinevezett vezetésének

A Vas utcai sajtótájékoztatón elhangzott, illegitimnek tartják a kinevezéseket, valamint számos intézkedés miatt jogi elégtételt is készülnek venni, az egyetemről pedig nem távoznak a továbbiakban sem.

Péntek este 6 óráig kellett elhagyniuk a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatóinak az egy hónapja blokád alá vont épületet a kinevezett vezető, Szarka Gábor kancellár kérése szerint, a Vas utcai épületben tartózkodó hallgatók azonban ekkorra inkább sajtótájékoztatót hirdettek, amelyen helyszíni tudósítások szerint több száz hallgató, színművészek és szimpatizánsok százai is megjelentek.

A hallgatók egy dal eléneklése után felolvasták legfontosabb közléseiket:

  • elutasítják az épület kiürítéséről szóló rendelkezést
  • az őszi szünetet az eredeti időpontban, október 22. és 28. között tartják, tehát nem hozzák előre, mint azt a kinevezett vezetés jelezte
  • a kinevezett vezetők utasításait nem tartják jogszerűnek, a kinevezések ellen jogi úton fognak a hallgatók fellépni
  • az SZFE-n a digitális oktatási rendre való áttérést indokolatlannak látják, ezért a távoktatásra átállásról szóló kancellári rendelkezést is illegitimnek, indokolatlannak látják, politikai szándékúnak látják
  • a kancellár visszaél hatalmával és fizetésmegvonással is fenyeget, vagyonbiztonságot is veszélyeztet
  • a kollégium lakói birtokvédelemért fordultak a helyi jegyzőhöz
  • az egyetemi épületek használatát az egyetemistáknak senki nem tilthatja meg
  • nem tartják indokoltnak az oktatás helyszínének megváltoztatását
  • a hallgatók termenként őrzik az épületet az egyetem autonómia garantálásáig

A sajtótájékoztató végén a hallgatók jelezték, hogy október 23-án "találkozunk".

A tájékoztatóval egy időben kezdődött a kollégiumi szobák kiürítése.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Hétfőn Magyar Péter miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés újabb rendkívüli ülése, ismerteti a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot, és hogy hogyan váltják le a közjogi méltóságokat. Kedden egy sor fontos indítványról, így a 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagról is szavazhatnak – benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×