eur:
414.02
usd:
396.53
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: Forrás: Pexels.com

A tévénézési szokásainkat is megfertőzte a járvány

25 perccel többet néztünk tévét, mint tavaly ilyenkor. Napi átlagban 4 óra 51 percet töltöttünk a tévékészülékek előtt. Az idősek azonban ennél jóval többet – hívja fel a figyelmet Szvetelszky Zsuzsa szociálpszichológus, egyetemi oktató.

Szvetelszky Zsuzsa az InfoRádióban kiemelte: 2020 második negyedévében sem változtak a korcsoportok tekintetében fennálló trendet, ez alapján a legkevesebbet a 15-29 évesek tévéztek, ami napi 2 óra 44 percet jelentett átlagban, míg a legintenzívebb tévénézők a 60 év felettiek voltak, akik

naponta 7 óránál is többet ültek a készülékek előtt.

Megjegyezte, előbbi korcsoport ráadásul nem a sugárzással egy időben nézi jellemzően a műsorokat, hanem később.

A Nielsen adataiból az is kiderült, az emberek tévére szánt idejel alatt

11 százalékában hírműsorokat nézett, ami több, mint amennyi szórakoztató műsort fogyasztottak,

ami nem meglepő, hiszen mindenki érintett volt abban, hogy megtudja a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos legújabb információkat – tette hozzá a szakember.

2019-hez képest 25 perccel több időt töltöttek az emberek a tévé előtt, ami a szociálpszichológus meglátása szerint a koronavírus-járvány miatt elfogadhatónak mondható. Elég csak arra gondolni, hogy az emberek jó része sokkal több időt töltött az elmúlt hónapokban az otthonában, ráadásul sokaknak nincs is lehetőségük például szabadidős programokat végezniük a lakóhelyük környezetében – magyarázta Szvetelszky Zsuzsa.

A szakember arra is kitért, a 60 év felettiek körében, de még a 29-49 év közöttiek számára is

a televíziónézés bizonyos értelemben pótolja a társas kapcsolatokat,

aminek van egy evolúciós magyarázata is: akinek a hangját halljuk, akinek az arcát látjuk, az ismerősnek érezzük. Emlékeztetett, már a A Szabó családdal kapcsolatban is anno sokan éreztek úgy, hogy a közvetlen ismerősükről fognak információt hallani, amikor adásba kerül.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Magyarországon a kártyás fizetések 99 százaléka érintésmentesen zajlik, ami nemzetközi összevetésben is kimagasló eredménynek számít, és már minden negyedik kártyának van digitális mása az óránkon vagy telefonunkon - mondja Márkus Gergely, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős country managere. Ugyanakkor a magyar kereskedők felénél lehet csak kártyával fizetni, ebben még lehetne fejlődni. A szakértő szerint a bolti vásárlásoknál a mobil fel fogja váltani a plasztikot, az online fizetéseket a "Click to pay" egykattintásos fizetés teszi kényelmesebbé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 23. 05:00
×
×
×
×