Az Encs Városi Rendőrkapitányságon foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt indult nyomozás. Adatgyűjtéssel, tanúk kihallgatásával, valamint igazságügyi orvosszakértők kirendelésével jelenleg is tart, két gyanúsított van – közölte a Magyar Nemzettel a rendőrség, hozzátéve, hogy a nyomozás érdekeire való tekintettel más információt nem kívánnak megosztani.
A napilap úgy tudja, az ügyben
az igazságügyi orvosszakértő véleménye alapján fog döntést hozni a hatóság.
A szakembernek kell választ adnia arra, hogy az elhunyt életét megmenthette volna-e az azonnali beavatkozás, vagy sem. Ismeretes: egy feljelentés esetén a rendőrségnek nincs mérlegelési jogköre. Ebben az ügyben a polgármester feljelentése nyomán azt kellett eldöntenie a hatóságnak, hogy felmerül-e bűncselekmény gyanúja, vagy sem.
Emlékezetes, az ország egyik legszegényebb településére január 24-én este hét óra után hívtak mentőt egy 49 éves férfihoz. Az eset kapcsán tíz perc alatt további négy bejelentés érkezett a diszpécserközpontba, a telefonhívások során
szidalmazások, fenyegetések is elhangzottak.
Mivel a környéken korábban is érte atrocitás a mentősöket, ezért az encsi rendőrkapitányságtól kértek segítséget. A legközelebbi járőr húsz percre volt a falutól, így a mentősök a település szélén várták be a hatóság embereit. Közben a település polgármestere saját autójával vitte a mentőkhöz a 49 éves férfit, megkezdték az ellátását, de már nem lehetett rajta segíteni.
Az eset kapcsán az Országos Mentőszolgálat főigazgatója korábban az InfoRádiónak úgy fogalmazott: „veszélyes helyszín esetén nemcsak Magyarországon, máshol is az a legfontosabb, hogy az ellátóegység biztonsága szavatolt legyen. Tűzeset helyszínére sem megyünk be, amíg a mentők biztonsága nem szavatolt.” Csató Gábor egyuttal visszautasította, hogy diszkrimináltak volna a kollégák.