eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Gazdálkodástudományi Intézetének (ELTE GTI) Rákóczi úti új épülete Budapesten 2020. január 28-án. Az ELTE komoly versenytárs lett a gazdálkodástudományi képzésben.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Ismét kiemelkedő az ELTE világviszonylatban

A Center for World University Rankings értékelése szerint újra az ELTE lett a legjobb magyar egyetem, a világranglistán pedig tíz helyet javítva tavalyi eredményén az 588. helyen végzett.

A CWUR 2012 óta értékeli a világ vezető egyetemeit a többi között az oktatás színvonala, a végzettek elhelyezkedési lehetőségei, az oktatói kiválóság, a kutatási eredmények, a magasan jegyzett publikációk és az idézettség alapján. Az ELTE 2014 óta szerepel a világranglistán, és azóta minden évben a legmagasabban jegyzett hazai felsőoktatási intézmény.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem a világ legjobb kétezer egyetemét rangsoroló listán idén

tíz helyet javított az egy évvel korábbi eredményéhez képest,

ezzel összesítésben az 588. helyen végzett. A tavalyi kilenc után a 2020/21-es rangsorba egyébként már csak nyolc magyarországi felsőoktatási intézmény került be, az ELTE-n kívül a Semmelweis (666.), a Szegedi Tudományegyetem (667.), a Debreceni Egyetem (684.) a BME (898.), a Pécsi Tudományegyetem (1052.) a Közép-európai Egyetem (1678.) és a Pannon Egyetem (1929.).

A ranglista legjobbjai:

  1. Harvard University
  2. Massachusetts Institute of Technology
  3. Stanford University
  4. University of Cambridge
  5. University of Oxford
  6. Columbia University
  7. Princeton University
  8. University of Pennsylvania
  9. University of Chicago
  10. YaleUniversity

Az ELTE általános ügyekért felelős rektorhelyettese nagyon kiemelkedő teljesítménynek értékelte az intézmény helyezését az InfoRádiónak nyilatkozva. Megjegyezte, ugyan jobb lenne magasabb helyezést elérni, vannak bizonyos objektív korlátok, amelyek adott esetben egy intézménynek, legyen szó bármelyikről is, az előrébb jutását nagyban behatárolják. A világviszonylatban is nagy egyetemeken, amelyeknek akár 15-20 kara is lehet, például a publikációk száma, a nemzetközi beágyazottság nagyságrendekkel magasabb – mutatott rá.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×