Népszerű itthon az e-közigazgatás: a magyarok 53 százaléka lép kapcsolatba elektronikus úton közhivatalokkal ügyeinek intézése során, ez a szám meghaladja az uniós átlagot, ami 52 százalék, a V4-ek között pedig vezető pozíciót jelent - írta a Világgazdaság pénteken.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) digitális társadalomról és gazdaságról szóló, a 2018-as évet összegző kiadványát ismertetve a lap kiemelte: az e-közigazgatás legfejlettebb szolgáltatási szintjét, a kitöltött űrlapok elküldését a visegrádi országok lakosságának átlagosan negyede vette igénybe, ami 8 százalékponttal alacsonyabb az EU átlagánál. A rangsort Magyarország vezette, utána Csehország, Lengyelország és Szlovákia következett.
Az adatok szerint a V4 országcsoporton belül a magyarok használják legintenzívebben a közösségi hálózatokat, és egyharmaddal többet posztolnak, mint az uniós átlag.
Egészségüggyel kapcsolatos információk megszerzésére a hazai felhasználók 74 százaléka vette igénybe az internetet, míg az EU átlaga 60 százalék. Ugyancsak sokan - 29 százalék - éltek azzal a lehetőséggel, hogy a világhálón keresztül foglaljanak időpontot egészségügyi szolgáltatókhoz, ez az adat is jelentősen, 9 százalékponttal meghaladja az uniós átlagot - írta a Világgazdaság.