eur:
402.93
usd:
360.91
bux:
97065.84
2025. május 17. szombat Paszkál
Polt Péter legfőbb ügyész az ügyészség 2017. évi tevékenységéről szóló beszámolóját tartja az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. december 13-án.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Borkai-ügy, Lackner-ügy: három nyomozás zajlik

Polt Péter legfőbb ügyész Ungár Péter országgyűlési képviselő kérdéseire reagált.

A levelet az ügyészség honlapján hozták nyilvánosságra. Polt Péter válaszából kiderül: a Borkai-üggyel kapcsolatban három nyomozás zajlik a Készenlét iRendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda korrupció és gazdasági bűnözés elleni főosztályán, de még nem került sor gyanúsítotti kihallgatásra.

Hasonló a helyzet Lackner Csaba kispesti önkormányzati képviselő botránya kapcsán is - nyomoznak, de gyanúsítotti kihallgatás még nem történt.

Mindkét ügy felderítési szakaszban van.

Előzmények

A szexvideós botrányba keveredett, fideszes Borkai Zsolt volt győri polgármestert a botrány után is megválasztottak polgármesternek, majd később lemondott tisztségéről.

Lackner Csabáról a Hír Tv és a Magyar Nemzet írt olyan felvételek alapján, amelyeken az állítások szerint a kispesti képviselő kokainnak tűnő anyagot rendezget, miközben súlyos korrupciós vádak hangzanak el, melyek érintik a kerületi polgármetert, Gajda Pétert is. A politikust a választás után kizárták az MSZP-ből, de megtartotta képviselői mandátumát.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Most majd beömlik a tudomány a színpadra

Tudomány Éve a színházban címmel indít programsorozatot az MTA - együttműködve a hazai és határon túli színházakkal, valamint a Magyar Művészeti Akadémiával. A kezdeményezésről Oberfrank Ferenc, az MTA köztestületi igazgatója beszélt az InfoRádióban..
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.19. hétfő, 18:00
Szakáli István Loránd
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója
Ilyen veszélyeket jelenthet az AI a közgazdasági kutatásban

Ilyen veszélyeket jelenthet az AI a közgazdasági kutatásban

Az elmúlt évtizedek során a közgazdasági kutatás módszertana jelentős átalakuláson ment keresztül. Az ökonometriai módszerek fejlődése és elterjedése, majd a nagy adatbázisok megjelenése után a következő fontos mérföldkövet a mesterséges intelligencia térhódítása jelenti. Ám a módszertani fejlődés nem feltétlenül jelenti az elméleti megértés fejlődését is. Sőt, gyakran éppen az ellenkezője az igaz: a technikai eszközök bonyolultságának növekedésével arányosan csökken az elemzések elméleti megalapozottsága. A tudománytörténet számos példát szolgáltat arra, hogy az új módszerekbe vetett túlzott bizalom tévútra viheti a kutatókat. A közgazdaságtanban különösen jellemző ez a jelenség, mivel e diszciplína folyamatosan küzd a természettudományok egzaktságának elérésére való törekvés és a társadalomtudományi jelenségek inherens komplexitása közötti feszültséggel. Az ökonometria hajnalán hasonló lelkesedés volt tapasztalható, mint amit most a mesterséges intelligencia alkalmazásával kapcsolatban látunk. Azonban utólag nyilvánvalóvá vált, hogy a matematikai formalizmus önmagában nem oldotta meg a közgazdasági kérdéseket – sőt, esetenként elfedett fontosabb intézményi és történeti összefüggéseket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×