eur:
411.64
usd:
395.29
bux:
79438.46
2024. november 22. péntek Cecília
A BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság kereső kutyája egy rendőrségi hajón a Dunán Budapestnél 2019. június 7-én. Ezen a napon Prohászka Richárd rendőr alezredes, a BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság vezetője sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság több mint 200 kilométernyi Duna-szakaszon 15 hajóval kutatja a dunai hajóbaleset során eltűnteket egészen az országhatárig. A Hableány sétahajó május 29-én süllyedt el a Margit híd közelében, miután összeütközött a Viking Sygin szállodahajóval. A fedélzeten 35-en utaztak, 33 dél-koreai állampolgár és a kéttagú magyar személyzet. Hét embert sikerült kimenteni.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Újabb holttesteket találtak a Dunában

Nyolc holttestre bukkantak eddig a folyóban a dunai hajókatasztrófa utolsó áldozatának maradványai után kutató szakemberek, nem a Hableány balesetével kapcsolatban keresték őket - közölte a a 24.hu kérdésére a BRFK szóvivője.

Csécsi Soma a portál megkeresésére elmondta, a hajókatasztrófa utolsó dél-koreai áldozata utáni keresést a rendőrség a feladat jellegének megfelelő létszámmal és technikai eszközökkel végezte és végzi jelenleg is.

Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság eltűnés miatt a hatályos jogszabályok szerint körözési eljárást folytat. A hajóbaleset óta a fővárostól délre eső szakaszon összesen 8 holttest került elő, gyermekkorú nincs közöttük.

A Hableány sétahajót május 29-én a Margit hídnál süllyedt el, miután nekiment a Viking Sigyn szállodahajó. A sétahajó fedélzetén 33 dél-koreai turista és a kéttagú magyar személyzet tartózkodott, a katasztrófát heten élték túl. 27 áldozatot megtaláltak, egy nőt még keresnek. A katasztrófáról korábbi cikkeinket ITT találja.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×