eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nagyboldogasszony- és Szent Adalbert-főszékesegyház (másik nevén az Esztergomi Bazilika) - Esztergom-Budapesti főegyházmegye székesegyháza - 1822 és 1869 között klasszicista stílusban épült épületének látképe a Mária Valéria hídról. A Szent István téren álló műemlék épület Magyarország legnagyobb egyházi épülete, mellette jobbra az Árpád-kori alapokon álló királyi vár látható. MTVA/Bizományosi: Faludi Imre  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Faludi Imre

Jön az M100-as autóút - itt vannak a részletek

Esztergomban tartottak közmeghallgatást, bárki kérdezhetett az M100-as gyorsforgalmi útról.

A fórum első felében az M100-as autóút 11-es útig vezetéséről volt szó, majd áttértek a város és az M1-es autópálya jövőbeni kapcsolatára is - írja a Kemma.hu. Az M0-s autóút hiányzó szakaszával kapcsolatban most úgy néz ki, két, Esztergom felé tartó útszakasszal oldanák meg a fővárost elkerülő gyűrű régóta húzódó problémáját.

Az M100-as tervezett nyomvonala Fejér-, Pest- és Komárom-Esztergom megyében 19 települést érint. A 32,37 kilométeres nyomvonalról szóló előadásban többek között szó volt a környezeti és természetvédelmi vizsgálati szempontokról, vagyis a majdani gyorsforgalmi út által érintett védett természeti területek, tájképi értékek, vadvonulási útvonalak, vizek, lakott területek, levegőtisztaság, zaj elleni, régészeti lelőhelyek és hulladékgazdálkodás védelméről is.

Az előadás kitért az M100-as néven nevezett majdani út paramétereire is, mely szerint

a kétszer kétsávos, 3,5 méter forgalmi sávszélességű autópálya építésével a nyolc csomópont jön létre, köztük Únyon, Leányváron, Esztergom-Kertvárosban, Kesztölcnél és Perbálnál.

A gyorsforgalmi út létrehozása miatt építenek meg majd egyebek mellett 28 hidat és 3 alagutat is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×