„Kitesznek az ajtón, visszamegyünk az ablakon!” címmel szerveztek az ellenzéki pártok tüntetést az MTVA székháza elé.
Tóth Bertalan, az MSZP elnöke kifejtette: a harmadik kétharmad után rá kellett jönniük, hogy nem hatékony az ellenzéki politika pusztán parlamentális eszközökkel, ezért zavarták meg az Országgyűlés ülését. Addig kell folytatni ezt a harcot, amíg a hatalom meg nem érti, hogy a nép nem kér az elnyomásból - jelentette ki.
Kepli Lajos, a Jobbik országgyűlési képviselője kifejtette: a legnagyobb pozitív élménye, hogy olyan egység kovácsolódott az ellenzék soraiban, amilyenre soha nem volt példa. A következő években ezen az úton kell járni - tette hozzá.
Székely Sándor, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője azt mondta, nem hagyják, hogy törvényellenesen működő bíróságokat állítson fel a Fidesz.
Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke hangsúlyozta: addig tartanak ki a közmédia épülete előtt, amíg nem teljesítik a követelésüket és be nem olvassák a petíciójukat. Ekkora jogtiprásra, hogy országgyűlési képviselőket erőszakkal távolítanak el egy közintézményből, a rendszerváltás óta nem volt példa - mondta.
Szél Bernadett független parlamenti képviselő úgy vélekedett, hogy szintet lépett az erőszak rendszere, ezért a belügyminiszternek le kell mondania. Orbán Viktor is felelős azért, hogy országgyűlési képviselőket "ütnek-vernek" egy közintézményben - fogalmazott.
Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő a tüntetésen azt hangsúlyozta, hogy az emberek a hatalom lelkébe tapostak a független közmédia erőteljes követelésével.
Fekete-Győr András, a Momentum elnöke arról beszélt, hogy a 2010 óta kiépült rendszer átgázol mindenkin, semmibe veszi a véleményüket és még a szemükbe is röhög. Bebizonyította, hogy kompromisszumképtelen és csak az erőből ért - mondta a politikus.
Pitz Dániel, az LMP ifjúsági szervezetének elnöke úgy vélekedett, a Fidesz azért szűkíti a felsőoktatást, hogy rabszolgává tehesse az embereket.
Székely Tamás, a Magyar Szakszervezeti Szövetség alelnöke azt mondta:
ha az államfő aláírja a túlóratörvényt, akkor elindul a sztrájkok szervezése.
A demonstráción felolvasták az ellenzéki pártok ötpontos követelését. Ez a "rabszolgatörvény" visszavonása, a rendőri túlórák csökkentése, a külön közigazgatási bíróságokról szóló törvény eltörlése, csatlakozás az Európai Ügyészséghez és a független közmédia megteremtése.
Beszédet mondott Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely polgármestere is.
Este 8 után
önként kimentek az eddig a székházban tartózkodó képviselők is a tüntetőkhöz,
majd beszédet mondtak ők is. Harangozó Tamás szocialista politikus azt mondta: ez nem az ellenállás vége, ez az ellenállás kezdete.
A tüntetés résztvevőinek egy része a közmédia épülete előtt maradt. Az emberek nemzeti színű és európai uniós zászlókat lobogtattak, valamint feltűnt a tömegben sok MSZP-s, DK-s, jobbikos, párbeszédes, LMP-s, momentumos lobogó és molinó is, néhányan pedig árpádsávos zászlót lobogtattak.
Hétfőn délelőtt az épületből biztonsági őrök erőszakkal távolították el Hadházy Ákost és Szél Bernadettet a MTVA székházából. A független képviselőket vasárnap este, az önkéntes túlmunka idő bővítéséről szóló törvény elleni demonstráció után engedték be az épületbe, ahol 5 pontos petíciójukat akarták felolvasni a televízióban, és ott töltötték az éjszakát több politikussal együtt. Hétfőn Varju László (DK) dulakodott több biztonsági emberrel az épületben, végül mentő vitte kórházba.