eur:
410.95
usd:
391.87
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Balog Zoltán, a Polgári Magyarországért Alapítvány elnöke beszédet mond a Dorogi Református Egyházközség új gyülekezeti házának felszentelésén Dorogon 2018. szeptember 16-án.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Balog Zoltán: hatalmas a tétje a májusi európai parlamenti választásoknak

Soha ennyire komoly tétje még nem volt az európai parlamenti választásoknak, mint jövő májusban lesz – vélekedett az InfoRádió Aréna című műsorában Balog Zoltán. A miniszterelnöki biztos arról is beszélt, hogy az Európai Néppártot komoly törésvonalak feszítették az elmúlt hónapokban. A globalista és a lokalista szemlélet harca jellemzi a világot napjainkban – vélekedett az emberi erőforrások korábbi minisztere.

Minden korábbinál jelentősebb a tétje a májusi európai parlamenti választásoknak – mondta az emberi erőforrások korábbi minisztere, miniszterelnöki biztos, református lelkész.

„Az európai uniós választások másodosztályú választások voltak: a fennálló kormányt szeretik vagy nem szeretik?”

– fogalmazott Balog Zoltán, aki szerint Magyarországon, Németországban és a skandináv államokban „látják, hogy együtt Európában merre fogunk menni”. Az eddigieknél sokkal nagyobb figyelemre és részvételre számít.

Balog Zoltán arról is beszélt, hogy az Európai Néppártot komoly törésvonalak feszítették az elmúlt hónapokban. Mint mondta: komoly kihívást jelent, hogy „kontúrját vesztett párt” lett, hiszen sok globalista politikus is tagja a pártcsaládnak.

Az egykori miniszter szerint azért ábrándulnak ki Németországban a szociáldemokratákból, mert nem éreznek rá a „kisember-képviseletre”. A miniszterelnöki biztos hozzátette: európai szinten is van létjogosultsága a lokális értékeknek.

Napjainkban komoly identitásharcok jellemzik a közéletet, főként a globalista felfogás áll szemben a lokalista szemlélettel – hangsúlyozta Balog Zoltán. Mint mondta: a globalisták szerint „a világra való nyitottság, meg mindenre való nyitottság önmagában érték”. Ezzel szemben ő úgy gondolja, a jóra nyitottnak kell lenni, a rosszra nem. Szerinte a „globalista elitnek” megvan a pénzeszköze arra, hogy mindenhol otthon érezzék magukat, komfortosan;

mások azonban úgy gondolják, hogy jólétük több mint egyszerű anyagi státusz, „annak köze van ahhoz, ahol született, ahová tartozik”,

ők a lokalisták.

Balog Zoltán kiemelte, hogy az erős nemzetek Európája lehet igazán sikeres a világpolitikában. Az európai identitás szerinte nagyon sokféle nemzeti identitásból áll össze. „Európának az erejét mindig az erős nemzetek adták” – vélekedett. Úgy látja, a partneri együttműködés sokkal nagyobb sikereket eredményez, mint egy „Brüsszelből vezérelt, igazából a nemzetállamok szuverenitását sértő politika”.

Az emberi erőforrások korábbi minisztere szerint a Visegrádi négyek országainak európai szinten erősebb a nemzeti önképük.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×