eur:
411.01
usd:
395.33
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István

Megtámadta a kormány az uniós bíróságon a kiküldetési irányelv módosítását

A Miniszterelnökség közölte: kitartanak azon álláspontjuk mellett, hogy ne kelljen annyi bért fizetni egy kiküldött munkavállalónak, mint amennyit az adott országban keresnek a helyiek.

A kormány az Európai Unió Bíróságán megtámadta az uniós kiküldetési irányelv július 9-én kihirdetett módosítását - közölte a Miniszterelnökség. Kiemelték: az új szabályok aránytalanul korlátozzák a szolgáltatásnyújtás szabadságát.

Az Európai Parlament (EP) a kiküldött munkavállalókra vonatkozó uniós szabályozás módosítását 2018 májusában fogadta el. A változtatás deklarált célja, hogy nagyobb védelmet biztosítsanak általuk a kiküldött dolgozóknak, akiknek a jövőben a helyiekkel egyenlő bérek és munkakörülmények járnak majd. Emellett a vállalatok számára kívántak igazságos versenyhelyzetet teremteni.

A Miniszterelnökség csütörtökön közölte: az azonos helyen azonos munkáért egyenlő bérezés elvének a szolgáltatásnyújtás szabadságára való kiterjesztése valójában nem a más országba kiküldött munkavállalók védelmét, hanem protekcionista eszközként a más tagállamok munkaerőpiacairól történő kiszorítását célozza - indokolták, miért ellenzi Magyarország az irányelv módosítását.

Címlapról ajánljuk
Brutális összegek: nem látni a plafont a nagy sportligáknál, és ezzel a nemzetgazdaság is jól jár

Brutális összegek: nem látni a plafont a nagy sportligáknál, és ezzel a nemzetgazdaság is jól jár

A profi sport összetett gazdasági hálót alkot, és számtalan módon kapcsolódik a nemzetgazdaság egészéhez, melynek eredményeként a különböző ligák gazdasága alakítja a sport mint iparág egészét is – állapítja meg az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzése. A tanulmány szerzője, Németh Viktória az InfoRádióban elmondta: a legnépszerűbb bajnokságoknak számos előnyük és ösztönző hatásuk van, hiszen többek közt munkahelyeket teremtenek és élénkítik a fogyasztást is.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×