eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Korózs Lajos, a Magyar Szocialista Párt képviselője napirend előtt szólal fel az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. június 25-én. Előtte Hiller István, az Országgyűlés szocialista alelnöke. Balról elöl Varga László, középen Szabó Sándor és Kunhalmi Ágnes, fent Tóth Csaba szocialista képviselők.
Nyitókép: Illyés Tibor

A parlamentben is a cafeteria volt a téma

Az Országgyűlésben is szóba került a cafeteria tervezett átalakítása. A Pénzügyminisztérium államtitkára szerint nem helyettesítheti utalvány az elvégzett munkáért járó bért.

A szocialista Korózs Lajos kritizálta napirend előtti felszólalásában, hogy a jövő évi adótörvény-tervezet értelmében a kormány a SZÉP-kártyán kívül kivezetne minden cafeteria-elemet, azaz kedvező adózású béren kívüli juttatást.

„Négy társadalmi csoportot mindenképp ki kell emelni, amelyek kárvallottjai lesznek ennek a kormányzati politikának, mindenek előtt a munkások, a közszféra dolgozói, a nyugdíj előtt állók és a fiatalok” - vélekedett.

Tállai András, a Pénzügyminisztérium államtitkára előbb a szocialista kormányok 2010 előtti intézkedéseit olvasta az ellenzéki képviselő fejére, a felvetésre pedig a következővel reagált:

„Semmilyen országban nem helyettesítheti az utalvány az elvégzett munkáért járó bért.

Márpedig Magyarországon a jelenleg kiterjedt cafeteria-rendszer ebbe az irányba ment el, hiszen 2017 óta lehetőség van a készpénz-cafeteria kifizetésre maximum 100 ezer forint értékben, és azt láthattuk, hogy a munkáltatók többsége ezt a rendszert választotta” - hangsúlyozta.

Tállai András hozzátette: tisztességes munkáért tisztességes bért kell fizetni, ami semmilyen módon nem korlátozza a munkavállalók fogyasztását.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter hasonlóképp érvelt múlt csütörtöki sajtótájékoztatóján, és azt mondta: javasolják minden munkáltatónak, hogy béremelésekben adja oda az adócsökkentések miatt és a gazdasági növekedés miatt felszabadult, illetve megszerzett pénzeket a munkavállalóknak.

Míg a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége egyetért az intézkedéssel, több szakszervezeti szövetség úgy látja, hogy a tervezet csökkenteni fogja a jövedelmeket. A Liga Szakszervezetek tiltakozása mellett azt javasolta, hogy a kormány az országos érdekegyeztetés fórumain tárgyalja meg a cafeteria-elemek módosító javaslatát. A Magyar Szakszervezeti Szövetség emellett a parlamenti pártok frakcióvezetőivel és az országgyűlés érintett szakbizottságaival is egyeztetést kezdeményezett.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×