A miniszterjelölt kinevezése előtti meghallgatásán elmondta: az Innovációs és Technológiai Minisztérium a technológiai kihívások megoldására jött létre. Erre a minisztériumi szerkezetre azért van szükség, mert a folyamatosan változó környezeti kihívásokat csak integráltan lehet kezelni - mutatott rá.
Palkovics László a tárca által lefedett szakpolitikák közül példaként említette az energia- és a klímapolitikát, az infokommunikációt, a közlekedést és a fenntarthatóságot.
Ismertetése szerint a minisztérium feladatkörébe tartozik majd egyebek között a vasúti és a közúti közlekedési hálózat fejlesztése, Magyarország energiaellátásának biztosítása, a Nemzeti Éghajlatvédelmi Stratégia előkészítése parlamenti elfogadásra, valamint a hulladékgazdálkodás.
Palkovics elmondta, hogy kiket kért fel államtitkárnak
- A parlamenti államtitkár Cseresnyés Péter lesz, aki eddig a nemzetgazdasági tárcánál dolgozott.
- a gazdaságért György László felel, aki a Századvég csoportnál dolgozott
- a fenntarthatóság Weingartner Balázshoz tartozik, aki korábban a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelőt vezette,
- az energiaügyekért Kaderják Péter felel, aki korábban az Energiahivatalt vezette
- a közlekedéspolitika Mosóczi Lászlóhoz tartozik, aki korábban az NFM helyettes államtitkára volt korábban
- infokommunikációért és fogyasztóvédelemért továbbra is Kara Ákos felel,
- az EU ügyeket Sanda Tamás felügyeli.
Az új tárca az innovációért és a technológiák koordinációjáért felel egyebek mellett, de idetartozik a szakképzés is.
Palkovics László a minisztérium kiemelt területei közé sorolta a mesterséges intelligencia ( AI), a robotizáció, az automatizáció területeit is, és hangsúlyozta, hogy az új technológiák megjelenése a munkaerőpiac átalakulásához vezetnek, azonban nem kiszorítják a munkaerőt, hanem új követelményeket támasztanak.