eur:
410.55
usd:
391.87
bux:
79822.75
2024. november 25. hétfő Katalin
Elios-ügy és sorosozás - így indult a parlamenti ülésszak

Elios-ügy és "sorosozás" - így indult a parlamenti ülésszak

Az Elios-ügy uralta az Országgyűlés ülésének napirend előtti felszólalásait. A kormánypártok bevándorláspártisággal vádolták az ellenzéki pártokat.

Azt követően, hogy a Ház megemlékezett a közelmúltban elhunyt Kálmán Andrásról, illetve Barsiné Pataky Etelkáról, valamint a magyar ápolók napjáról, a szocialista Tóth Bertalan napirend előtti felszólalásában hiányolta, hogy Orbán Viktor miniszterelnök nem vett részt az ülésen, mert álláspontja szerint a kormányfőnek magyarázatot kellett volna adnia a vejét, Tiborcz Istvánt is érintő, az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) által feltárt Elios-ügyre.

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára válaszában az Elios-üggyel kapcsolatos felvetésre nem reagált, inkább a szocialisták politikáját kritizálta, állítva, hogy Karácsony Gergely, a szocialisták miniszterelnök-jelöltje sem jelent számukra segítséget, hiszen - mint mondta - “a feje búbjáig” bevándorláspárti.

A jobbikos Szilágyi György maga is úgy látta, hogy a miniszterelnök és családja bűnszövetségben elkövetett korrupciós csalás sorozat gyanújába keveredett az OLAF által feltárt és a sajtóban megjelent információk alapján, amelynek - hangsúlyozta a képviselő - súlyos következményei lesznek.

Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára előbb a következőképp válaszolt: “önök néhány éve ugyan ilyen elánnal engem gyaláztak a származásom miatt, most a miniszterelnököt gyalázzák a pozíciója miatt”. Majd hozzátette, hogy az Elios-ügyet már egyszer kivizsgálták, az pedig, hogy az OLAF a kampányra időzítve ismét felhozta, nem más, mint egy brüsszeli kampányakció.

Szél Bernadett, az LMP frakcióvezetője fordulópontnak nevezte Magyarországon a miniszterelnök vejét is érintő Elios-ügyet, majd úgy látta, hogy a Fidesz több kedvezményezettjének is teletömte a zsebét pénzzel, miközben

elhanyagolta a kórházak és az iskolák állapotát.

Dömötör Csaba szerint a frakcióvezető minősítése, hogy Magyarország roncsövezet, sokak számára sértő, akik az ország gyarapodásán dolgoztak, majd több, a kormány által elért eredménnyel érvelt, mint például a gazdasági növekedés gyorsulása és a munkanélküliség csökkentése.

Hoffmann Rózsa, a KDNP képviselője felszólalásában aláhúzta, hogy a kerítés Magyarország erkölcsi és keresztényi értékeinek védelmét jelenti. Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára ehhez hozzáfűzte, hogy az - álláspontja szerint - bevándorláspárti ellenzék egészen másképp látja, részint,

“mert Soros György kottájából játszanak”.

Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője a szocialisták kormányzásának hetedik évével hasonlította össze a kormány jelenlegi eredményeit, majd úgy látta, hogy az ország biztonságának szavatolására ma egyedül a kormánypártok képesek. Dömötör Csaba ehhez hozzáfűzte, hogy 2010 óta a kabinet a nemzeti szuverenitás visszaszerzésének jegyében kormányzott, hogy az ország ne lehessen zsarolható, ám a szuverenitást újabb veszély fenyegeti, a bevándorlás. A kormány azonban nem enged a nyomásnak, megvédi a határokat - tette hozzá a politikus.

Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×