eur:
414.02
usd:
396.5
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória

Vizsgálják, hogy diszkrimál-e a Debreceni Egyetem

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság eljárást indított a Debreceni Egyetem ellen, mert az állami fenntartású intézmény Facebook-csoportjából olyan hallgatókat zárt ki, akik az orosz elnök díszpolgári címe ellen tiltakoztak.

„Nem adom hozzá a nevem” – ennyit írt Barna Eszter a Debreceni Egyetem szociológia szakos hallgató az intézmény Facebook oldalára miután az egyetem szenátusa augusztus közepén díszpolgári címet adományozott Vlagyimir Putyin orosz elnöknek. Válaszlépésként Barna Esztert az egyetem kitiltotta a Facebook-csoportból. Nem csak ő járt így - mondta az InfoRádiónak Szabó Attila, a Társaság a Szabadságjogokért munkatársa.

„Leteszteltük azt a mechanizmust, amit az egyetem működtetett és azt találtuk, hogy Putyin elnök díszpolgárrá avatásával kapcsolatban valaki negatívan kommentelt, minden jogosultságot megvontak tőle, ha bármi mást írt, ilyen nem történt. Mivel ez diszkrimináció, az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz kell vinni.”

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH) feladata az, hogy az állami intézményekkel szemben fellépjen, ha azok hátrányosan különböztetnek meg származásra, vallásra, szexuális irányultságra vagy politikai véleményre tekintettel. A TASZ szerint ez esetben a politikai véleménynyilvánítás jogától fosztották meg a hallgatót.

„Egyértelműen látszott az, hogy politikai vélemény alapján szelektálnak, akinek nem tetszik a politikai véleménye, az nem írhat oda a továbbiakban” - mondta Szabó Attila.

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság nyilatkozattételre hívta fel a Debreceni Egyetemet, tehát várják az egyetem álláspontját, a technikai körülmények tisztázását az üggyel kapcsolatban. Az InfoRádió megkereste az EBH is, de folyamatban lévő ügyről nem adhatnak tájékoztatást.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 23. 05:00
×
×
×
×