Már most több párt van bejegyezve Magyarországon, mint a 2014-es választásokkor és számuk hétről-hétre nő – közli a Magyar Nemzet. Az Országos Bírósági Hivatal keddi adatai szerint 222 bejegyzett párt van, és 177 áll bejegyzés alatt, míg 2014-ben csupán 147 párt próbált volna bejutni a parlamentbe. A lap emlékeztet arra, hogy korábban rengeteg feljelentés született a kamupártok ügyében, és bár 187 nyomozást elrendeltek és történtek vádemelések is, letartóztatás egy nem.
A Magyar Időkben arról olvashatnak, hogy a reklámtáskák mellett a boltokban ma még ingyenesen kapható nejlonzacskókra is kiterjesztheti a kormány a kilónként csaknem kétezer forintos termékdíjat. A műanyag-hulladék visszaszorítását célzó javaslatról még az őszi ülésszakban tárgyalhat az Országgyűlés.
Bár szeptember 30-án megszűnik az Európai Unió cukorrendtartása és a termelési kvótákat is eltörlik, szakértők szerint ez egyelőre nem hoz drasztikus változásokat a szektorban – közli a Világgazdaság. Magyarországon csak egy gyár, a Magyar Cukor Zrt. kaposvári üzeme működik, és piaci alapon szinte kizárt, hogy újabb épüljön - noha a rendszerváltáskor még 12 üzemelt.
A portfolio-n arról olvashatnak, hogy hatalmas lehetőséget rejt a Duna Budapest fejlesztése szempontjából, csak az a kérdés, hogy mit kezd mindezzel a város. A portál az európai példák bemutatása mellett a folyó partját érintő ingatlanfejlesztési elképzeléseket is kínál olvasóinak.
Megdöbbentő fordulatként számol be a napi.hu arról, hogy 2017 első felében Nyugat-Európában több benzines új autót adtak el, mint dízelt. A portál emlékezteti olvasóit, hogy utoljára erre 2009-ben volt példa. A dízelek visszaszorulásában vélhetően szerepe van a Volkswagen botrányának, illetve annak, hogy egyre több országban merül fel a dízelek közlekedésének korlátozása. Bővebben a témáról 9 órától, Üzleti Reggeli című műsorunkban hallhatnak.
A Magyar Időkben arról olvashatnak hogy csaknem 74 ezer gazdálkodó kaphat szakmai segítséget az európai uniós forrásból finanszírozott szaktanácsadói programban. A támogatásokra már ősszel pályázhatnak az érintettek. A támogatott szaktanácsadást a termelők egyénileg és csoportosan is igénybe vehetik. Az egyéni tájékoztatásért a termelőknek csupán a teljes összeg tíz százalékát, évente mintegy 25 ezer forintot kell fizetniük, míg a csoportos szaktanácsadás ingyenes.