eur:
415.27
usd:
402.34
bux:
81186.22
2025. január 8. szerda Gyöngyvér
Halállisták Magyarországon - itt a legveszélyesebb utak felsorolása

Halállisták Magyarországon - itt a legveszélyesebb utak felsorolása

A két legveszélyesebb magyar főúton több mint két tucat halálos baleset történt egy év alatt. Cikkünkből kiderül, hol történnek a legsúlyosabb balesetek az országban.

Az elmúlt évben az Alföldet keresztbe szelő 4-es úton 13, a dunántúli 6-os főútvonalon 12 halálos baleset történt, így ezek számítanak a legveszélyesebb hazai főutaknak – írja a HVG.

Ám az is igaz, hogy előbbi 352 kilométer hosszú, utóbbi 262 kilométeres, és vannak ezeknél rövidebb utak, amelyeken egy kilométerre vetítve történik a legtöbb baleset.

Ebből a megközelítésből kiindulva a Budapesttől Parassapusztáig futó,

78 kilométeres 2-es főút nevezhető leginkább halálútnak,

ahol tavaly 5 halálos, és 60 súlyos, vagy könnyű sérüléssel járó baleset történt. És ugyancsak veszélyes útvonalnak számít a Székesfehérvárról induló 8-as főút.

A cikkből az is kiderül, hogy az M1-es autópályán hozzávetőlegesen 3 naponta történik egy halállal, vagy súlyos sérüléssel végződő szerencsétlenség. Az 5-ös és a 7-es főúton négynaponta hívják a mentőket.

Az Európai Bizottság statisztikái szerint egymillió lakosra vetítve

Magyarországon 65 személy halt meg közúti balesetben 2015-ben, ez a szám megegyezik a Belgiumra vonatkozó adattal.

Az EU átlaga a vizsgált évben 58 haláleset.

A legtöbben, 98-an Bulgáriában haltak meg az utakon, Romániában és Litvániában 95 ez a szám. Ebből a szempontból Hollandia és Dánia (31-31), valamint az Egyesült Királyság (27) és Svédország (26) számít a legbiztonságosabbnak.

Címlapról ajánljuk

Kaiser Ferenc: nem kizárt, hogy a tűzszüneti vonal lesz Ukrajna és Oroszország új határa

Újabb támadást indított az oroszországi Kurszk régió ellen az ukrán hadsereg. Arról, hogy ennek az offenzívának a közelgő amerikai elnökváltás fényében mekkora jelentősége van, az InfoRádió Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyetemi docensét kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.08. szerda, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Mennyire ellenálló Magyarország gazdasági szerkezete?

Mennyire ellenálló Magyarország gazdasági szerkezete?

A 2020-as évek gazdasági helyzetét sokszor illetik a polikrízis jelzővel. Ez arra utal, hogy folyamatosan olyan események történnek szerte a világban, amelyek gazdasági válságokat okoznak. A negatív hatások országok közötti terjedésének egyik legfőbb okaként említik a túlzott mértékű globalizációt és a gazdaságok kereskedelmi kapcsolatokon keresztüli függőségeit. Egy nemrég megjelent tanulmányban azt jártuk körül, hogy mely gazdasági szerkezet a legellenállóbb a sokkokkal szemben és miként befolyásolja a nemzetközi munkamegosztásba történő bekapcsolódás mértéke ezt az ellenállóképességet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×