eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő

Egyre biztonságosabbak a fesztiválok, ha ismerjük a szabályokat

Egyre biztonságosabbak és felhasználóbarátabbak a fesztiválok, ha tisztában vagyunk a szabályokkal - írja a Magyar Idők.

Már több olyan megoldást is használnak a fesztiválokon, amelyekkel csökkenthetők vagy el is kerülhetők az anyagi veszteségek, de fontos, hogy a fesztiválozók még indulás előtt tájékozódjanak a rendezvény szabályairól - írja a lap keddi száma.

Már a jegy megvásárlásánál érdemes kezdeni, célszerű a rendezvény hivatalos honlapján vagy a viszonteladóktól belépőt venni, ez például a túlárazás elkerüléses mellett azért is fontos, mert a nagyobb rendezvényeken a karszalag átvételekor regisztrálják a fesztiválozót. Előfordulhat, hogy a szabálytalanul árult karszalaggal nem lehet ismételten bejutni az eseményre. A kisebb fesztiválokra érdemes időben megvenni a jegyeket és a bérleteket, mivel ezeken a rendezvényeken a szervezőknek szigorúan oda kell figyelniük a befogadóképességre.

A legtöbb fesztiválon már nem lehet készpénzzel fizetni, jellemző, kiszolgálást gyorsító gyakorlattá vált az egyérintéses fizetés. A paypass bankkártya-tulajdonosnak nincs teendője, a régebbi típusú plasztikkártyát úgynevezett fesztiválkártyára kell cserélni. Erre, némi kezelési költség megfizetésével pénzt lehet tölteni, ha amit pedig a fesztiválozó nem költ el, vissza lehet váltani. Figyelnie kell azonban arra, hogy vannak vendéglátóhelyek, ahol automatikusan beállítják a borravaló összegét is, de ezt a fizetéskor szabályozhatja - írja a Magyar Idők.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×