A Miniszterelnökség miniszterhelyettese szerint komoly kérdés, hogy az Európai Unió egyben marad-e. A nyugat-európai országokban jellemző globalista felfogás szerint a cél az, hogy a határok elmosódjanak, ezzel a nemzetállami hatáskörök csorbuljanak. A másik nézet, amelyhez a V4-ek is tartoznak, az erős nemzetállamok összefogásán alapuló közösség - mutatott rá Csepreghy Nándor a Magyar Időknek nyilatkozva.
Mint mondta, Nyugaton egyre nagyobb kérdés a bevándorlás jelentette biztonsági kockázat, ráadásul gazdasági téren is nagy a különbség.
Hozzátette: az EU-s pénzek megvonásával való fenyegetés mára elült, mivel az európai politikusok rájöttek, hogy ha a térségből kivonnák a támogatásokat, azzal az egész unió gazdasági növekedését is befagyasztanák.
Csepreghy Nándor ezek mellett beszélt arról is, az eddig értékelt uniós pályázatok alapján teljesülni látszik a kormány célja, hogy a források hatvan százaléka gazdaságfejlesztésre jusson, így a cégek ledolgozhatják hátrányukat a nyugat-európai vállalatokhoz képest.
A miniszterhelyettes szerint a 2020 utáni időszakra el kell érnünk, hogy a kohéziós támogatások nélkül is elérhető legyen a legalább három százalék feletti GDP-bővülés.