eur:
411.22
usd:
392.87
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília

Mégsem fagyasztják be az EU-s pénzeket

A globalista, valamint a nemzetállami szemléletű tagállamok mentén jöhet létre a kétsebességes Európai Unió, amelyben a visegrádi országok, illetve a közép- és kelet-európai térség összefogása a jelenleginél is hangsúlyosabb lehet – mondta a Magyar Időknek adott interjúban Csepreghy Nándor.

A Miniszterelnökség miniszterhelyettese szerint komoly kérdés, hogy az Európai Unió egyben marad-e. A nyugat-európai országokban jellemző globalista felfogás szerint a cél az, hogy a határok elmosódjanak, ezzel a nemzetállami hatáskörök csorbuljanak. A másik nézet, amelyhez a V4-ek is tartoznak, az erős nemzetállamok összefogásán alapuló közösség - mutatott rá Csepreghy Nándor a Magyar Időknek nyilatkozva.

Mint mondta, Nyugaton egyre nagyobb kérdés a bevándorlás jelentette biztonsági kockázat, ráadásul gazdasági téren is nagy a különbség.

Hozzátette: az EU-s pénzek megvonásával való fenyegetés mára elült, mivel az európai politikusok rájöttek, hogy ha a térségből kivonnák a támogatásokat, azzal az egész unió gazdasági növekedését is befagyasztanák.

Csepreghy Nándor ezek mellett beszélt arról is, az eddig értékelt uniós pályázatok alapján teljesülni látszik a kormány célja, hogy a források hatvan százaléka gazdaságfejlesztésre jusson, így a cégek ledolgozhatják hátrányukat a nyugat-európai vállalatokhoz képest.

A miniszterhelyettes szerint a 2020 utáni időszakra el kell érnünk, hogy a kohéziós támogatások nélkül is elérhető legyen a legalább három százalék feletti GDP-bővülés.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Egyre közelebb a 100 000 dolláros bitcoin - Mi történik ma a piacokon?

Egyre közelebb a 100 000 dolláros bitcoin - Mi történik ma a piacokon?

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig stagnálással kezdődhet a nap Európában. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet. Gazdasági események szempontjából az európai BMI-adatoknak lesz ma jelentősége, míg idehaza a beruházások alakulásának közlésére lesz érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×