eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta

Komoly baj van a Gripenekkel: leállították a flottát!

Leállították a teljes Gripen vadászgép-flottát az előző napi meghibásodás miatt - számolt be a Magyar Nemzet.

A 2015. júniusi kecskemétihez kísértetiesen hasonlító történt pénteken egy magyar Gripennel. Csak a szerencsén múlott, hogy ezúttal nem lett drága géptörés és a pilóta súlyos sérülésével végződő katapultálás a végkifejlet - számolt be a Magyar Nemzet.

A lap tudomása szerint most is az egyik vadászgép futóműve hibásodott meg behúzás vagy kiengedés közben, valószínűleg elakadt valamiben félúton.

A helyzet azzal fenyegetett, hogy súlyos sérülést kockáztatva hasra kell szállni az érintett 41-es oldalszámú géppel, vagy katapultálva belőle, elveszteni a sokmilliárdos eszközt

Ám mielőtt erre sor került volna, megoldódott a probléma: a futómű kiszabadult és kinyílt, így sikerült biztonságban leszállni.

Állítólag a kerekeket behúzott állapotban védő áramvonalazó lemez ezúttal engedett, nem úgy, mint egykor a 30-as oldalszámú gépnél, amikor makacsul beékelődve megakadályozta, hogy a futómű kiszabaduljon, veszélyes események láncolatát indítva el.

Elővigyázatosságból a teljes 14 gépes flottát leállították a vizsgálat végéig - írta a lap.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Száj- és körömfájásjárvány - Irgalmatlan szigor lép életbe az állatok terén

Például minden korlátozás alá eső terület esetében érvényes, hogy azokba fogékony állatokat tilos beszállítani, valamint az állatokat kivinni onnan.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Az Európai Unió költségvetésében párhuzamosan két jelentős cél is hangsúlyosan megjelenik: az innováció ösztönzése és a regionális egyenlőtlenségek csökkentése. Bár a Horizont Európa és a Kohéziós Politika külön logika mentén működik, a döntéshozók évek óta próbálják összekapcsolni a két forrásrendszert, hogy azok hatékonyabban támogassák egymást. A cél világos: a kutatási kiválóság ne csak a fejlettebb térségek kiváltsága legyen, hanem a leszakadó régiókban is érvényesüljön. Ennek érdekében az EU jogi és adminisztratív eszközökkel is ösztönözni próbálja a szinergiákat, például a források kombinálását vagy a közös pályázati mechanizmusokat – egy friss, az Európai Parlament számára készült jelentés azonban arra figyelmeztet, hogy a gyakorlatban továbbra is komoly akadályok gátolják a két támogatási forma összehangolását, a problémával pedig az Európai polgári vitacsoportok most kezdődő ülésein is hangsúlyosan foglalkoznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×