eur:
410.9
usd:
392.21
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Ezért érdemes végrehajtási eljárást indítani

Változhat a végrehajtási eljárás szabályozása. Ennek értelmében a kielégítési sorrendben előrébb, az utolsó előtti helyről az ötödikre kerülhetnek a sértettek polgári jogi igényei - mondta az InfoRádióban Markovits Róbert, az Országos Bírósági Hivatal központi igazgatási feladatokkal megbízott bírája.

A végrehajtási eljárás szabályozásának változása miatt a bűncselekmények sértettjeinek polgári jogi igényének elfogadása megelőzheti az állami követeléseket – mondta el az Országos Bírósági Hivatal központi igazgatási feladatokkal megbízott bírája. Markovits Róbert hozzátette, a kielégítési sorrend azt jelenti, hogy a végrehajtónak a befolyt összegeket úgy kell felosztania a különböző követelések között, ahogy azt a végrehajtási törvény felsorolja. Mint mondta, ennek igazán akkor van jelentősége, ha az eljárás során befolyt összegek nem fedezik a követeléseket.

A sértettek követelései eddig a lista alján, utolsó előtti helyén szerepeltek. Most az ötödik helyre lépnének előre

– jelezte Markovits Róbert.

„Ez csak természetes személyekre vonatkozik.”

A kielégítési sorrend első helyén a gyermektartás díja áll, a második a végrehajtás során felmerülő költségek, amit a munkabér és ahhoz hasonló járandóságok követnek, utána az államilag biztosított követelések jönnek és ezek után következne a most áthelyezett polgári jogi igény – sorolta az Országos Bírósági Hivatal központi igazgatási feladatokkal megbízott bírája. Markovits Róbert ugyanakkor hozzátette, a végrehajtási eljárás sajátossága, hogy így sem garantálható, hogy minden természetes személynek teljesen megtérül a kára.

„Sok adós azt hiszi, a végrehajtási eljárás garancia a követelés megtérülésére, de nem így van.”

Ha a végrehajtási eljárás során nincs lefoglalható vagyon, akkor nincs mit behajtani és szétosztani a végrehajtást kérők között – hangsúlyozta az Országos Bírósági Hivatal központi igazgatási feladatokkal megbízott bírája. Markovits Róbert ugyanakkor hozzátette,

ennek ellenére érdemes végrehajtási eljárást indítani.

„Van egy elévülési idő, ezekben az esetben öt év, amit azonban minden érdemi végrehajtói intézkedés megszakít.”

Ha például nincsen lefoglalható vagyontárgy, de a végrehajtó időnként megkeresi az ingatlan- és a gépjárműnyilvántartót, és nézi, hogy az adós időközben nem jutott-e vagyonhoz – mondta Markovits Róbert.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×