eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre

Ezért érdemes végrehajtási eljárást indítani

Változhat a végrehajtási eljárás szabályozása. Ennek értelmében a kielégítési sorrendben előrébb, az utolsó előtti helyről az ötödikre kerülhetnek a sértettek polgári jogi igényei - mondta az InfoRádióban Markovits Róbert, az Országos Bírósági Hivatal központi igazgatási feladatokkal megbízott bírája.

A végrehajtási eljárás szabályozásának változása miatt a bűncselekmények sértettjeinek polgári jogi igényének elfogadása megelőzheti az állami követeléseket – mondta el az Országos Bírósági Hivatal központi igazgatási feladatokkal megbízott bírája. Markovits Róbert hozzátette, a kielégítési sorrend azt jelenti, hogy a végrehajtónak a befolyt összegeket úgy kell felosztania a különböző követelések között, ahogy azt a végrehajtási törvény felsorolja. Mint mondta, ennek igazán akkor van jelentősége, ha az eljárás során befolyt összegek nem fedezik a követeléseket.

A sértettek követelései eddig a lista alján, utolsó előtti helyén szerepeltek. Most az ötödik helyre lépnének előre

– jelezte Markovits Róbert.

„Ez csak természetes személyekre vonatkozik.”

A kielégítési sorrend első helyén a gyermektartás díja áll, a második a végrehajtás során felmerülő költségek, amit a munkabér és ahhoz hasonló járandóságok követnek, utána az államilag biztosított követelések jönnek és ezek után következne a most áthelyezett polgári jogi igény – sorolta az Országos Bírósági Hivatal központi igazgatási feladatokkal megbízott bírája. Markovits Róbert ugyanakkor hozzátette, a végrehajtási eljárás sajátossága, hogy így sem garantálható, hogy minden természetes személynek teljesen megtérül a kára.

„Sok adós azt hiszi, a végrehajtási eljárás garancia a követelés megtérülésére, de nem így van.”

Ha a végrehajtási eljárás során nincs lefoglalható vagyon, akkor nincs mit behajtani és szétosztani a végrehajtást kérők között – hangsúlyozta az Országos Bírósági Hivatal központi igazgatási feladatokkal megbízott bírája. Markovits Róbert ugyanakkor hozzátette,

ennek ellenére érdemes végrehajtási eljárást indítani.

„Van egy elévülési idő, ezekben az esetben öt év, amit azonban minden érdemi végrehajtói intézkedés megszakít.”

Ha például nincsen lefoglalható vagyontárgy, de a végrehajtó időnként megkeresi az ingatlan- és a gépjárműnyilvántartót, és nézi, hogy az adós időközben nem jutott-e vagyonhoz – mondta Markovits Róbert.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×