"Azt gondolom, hogy egy jól működő egyetemet sarokba szorítani anélkül, hogy erre ez az intézmény mondjuk okot adott volna, ez mindenképpen elgondolkoztató és majd elszámolnak a lelkiismeretükkel is azok akik ezt kezdeményezték" - nyilatkozta Csaba László az InfoRádiónak.
A szabályozás tervét úgy tárták a nyilvánosság elé, hogy összekeverték a nálunk esetlegesen meglévő formai pontatlanságokat azokkal a tartalmi problémákkal, amelyek más intézményekkel tapasztalhatók- tette hozzá.
A sajtókampányban torzítások és hazugságok szerepelnek Csaba László szerint. Mint mondta: képtelenség a CEU-val kapcsolatban minőségi problémákat és a hallgatók megtévesztését emlegetni, miközben
az egyetem oktató gárdájának jelentős része akadémiai tag, vagy most szerzett akadémiai doktori fokozatot.
A professzor arról is beszélt, hogy a CEU ügye szerinte nem utcai megmozdulásokkal kezelhető jól. Mint mondta: jelenleg egy törvénytervezetről van szó, amelyben - jóindulatú értelmezés alapján - félreértések találhatók.
Hangsúlyozta: a CEU esetében megvan az államközi szerződés, akkreditálva vannak a programok.
Csaba László annak a reményének adott hangot, hogy a félreértéseket el lehet oszlatni, és ez az előterjesztés visszavonásához vezethet.
Lovász László, az MTA elnöke az akadémia honlapjának úgy fogalmazott: fontos, hogy a CEU maradjon, fontos ennek a jelentős szakmai műhelynek a fenntartása.
A tervezet benyújtása nyomán felvette a kapcsolatot a kormánnyal az Európai Bizottság és az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége is reagált az előterjesztésre. David Kostelancik, a követség ideiglenes ügyvivője közleményében úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államok nagy aggodalommal tekint a javaslatra, amely súlyosan akadályozná a Közép-európai Egyetem működését Budapesten.
A témáról szóló korábbi cikkeinket itt találja.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!