A kormány az új ifjúsági stratégiában arra tesz javaslatot, hogy az állam magára vállalja az első középfokú nyelvvizsga költségét - írja a Magyar Idők.
Ez az intézkedés összefügg azzal, hogy egy 2014-es rendelet értelmében 2020-tól a felsőoktatásba csak az vehető fel, aki legalább B2-es szintű bizonyítvánnyal rendelkezik. Bár az utóbbi kritériumot az alapvető jogok biztosa a közelmúltban jogsértőnek minősítette, a kabinet továbbra is ragaszkodik hozzá. Álláspontja szerint a hatéves felkészülési időnek elegendőnek kell bizonyulnia, és ez a követelmény fontos feltétele a felsőoktatás és a nyelvoktatás színvonaljavulásának - idézi fel az újság.
Jelenleg is van lehetőség ingyenesen középfokú oklevélhez jutni, de csak abban az esetben, ha a vizsgázó az emelt szintű nyelvi érettségin legalább 60 százalékos teljesítményt ér el az írásbeli és szóbeli megméretésen.
További segítséget jelenthet a diákoknak, hogy egy kormányzati terv alapján térítésmentesen tehetik majd le a KRESZ-vizsgát - írja a Magyar Idők.