Érdekes kérdés, hogy mennyiben változtak meg a hagyományosnak tekinthető férfi és női szerepek. A családnak is vannak különböző életciklusai – mondta a Debreceni Egyetem adjunktusa.
„Van, hogy az egyik félnek kell több szerepet vállalnia otthon vagy a külvilágban és fordítva. Ha ez harmonikusan működtethető a családon belül, akkor ezek a szerepelmozdulások inkább előnnyé válnak, mint hátránnyá” - hangsúlyozta Engler Ágnes.
A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom önkéntese szerint nagyon sok az aggódó szülő, a fiatalok tele vannak kételyekkel, jól csinálják-e.
„Sok esetben ez tartja távol a fiatalokat a gyermekvállalástól. A hogyan, miből fogom felnevelni, rossz mintát láttam vagy hiányzik az apaminta. Meglévő szülők pedig aggodalmukban az internetet bújják” - tette hozzá Engler Ágnes.
Korábban, amikor még a többgenerációs együttélés volt jellemző, egyértelmű volt, hogy ezeket a szerepeket ellesték, belenőttek a gyerekek – mondta a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom önkéntese.
„Ma a magánéleti betanulási időszak kiesett, és ezt az oktatás sem hivatott pótolni. Az iskolában nagyon sok mindent tanulunk, amit később nem nagyon használunk, vagy elfelejtjük, de a családban betöltött szerepeinkről, feladatainkról, a gondoskodásról, a nevelésről, a gyermeknek átadott értékeink mintázatairól keveset hallunk” - jelezte Engler Ágnes.
A Három Királyfi Három Királylány Mozgalom nagy hangsúlyt helyez arra, hogy a családi életre nevelés valahogy bekerüljön az oktatás világába – mondta a Debreceni Egyetem adjunktusa.
A beszélgetést meghallgathatják az InfoRádió hétfő este fél nyolckor kezdődő, Családi hét című magazinműsorában.