A szerda reggel, a Győr melletti Bőnyön történt rendőrgyilkosság hátterét is megvizsgálja a november 7-re összehívott ülésén az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottsága – mondta az InfoRádió megkeresésére Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke.
„Világos válaszokat várunk a történtekkel kapcsolatban. Miként következhetett be egy rendőrtiszt halála, akivel kapcsolatosan őszinte részvétünket nyilvánítjuk a családnak és szolidaritásunkat a rendőrségnek. Tisztázni kell, hogy miért ilyen körülmények között, ilyen felkészültség mellett zajlott ez az elfogás és házkutatás, hiszen nem a TEK erre specializált egységei, hanem két rendőrtiszt tett kísérletet erre. Tisztázni kell, hogy hogyan állt elő ez a helyzet. Másrészt tisztázni kell, hogy az Alkotmányvédelmi Hivatal és a TEK milyen információkkal rendelkezett erről a személyről, illetve a szervezetéről" - fejtette ki.
Orbán Viktor miniszterelnök már szerdán kifejezte együttérzését a Bőnyben lelőtt rendőr családjának, majd leszögezte: elfogadhatatlan, hogy Magyarországon bárki bármilyen indítékkal a törvényesség és a rend fenntartóira támadjon, az ilyen cselekedetek elkövetőivel szemben a lehető legnagyobb szigorral és keménységgel kell fellépni. A kisebbik kormánypárt, a Kereszténydemokrata Néppárt szerint a Bőnyben történtek élesen rávilágítanak arra, hogy minden eszközzel fel kell lépni a veszélyes szélsőségek ellen.
A Jobbik szintén együttérzését fejezte ki az elhunyt rendőr hozzátartozóinak, és Volner János, a párt alelnöke kijelentette: elkeserítőnek tartja, hogy ilyen és ehhez hasonló bűncselekmények továbbra is előfordulhatnak Magyarországon.
Az LMP, részvéte kifejezése mellett szorgalmazta, hogy a Nemzetbiztonsági bizottság tűzze napirendjére az ügyet és a szolgálatok adjanak magyarázatot arra, miként juthatott lőfegyverhez "egy közismerten veszélyesnek tekinthető szélsőjobboldali aktivista".
A Demokratikus Koalíció pedig úgy látta, hogy Magyarországon a szélsőjobb jelent terrorveszélyt, a Terrorelhárítási Központ pedig nem alkalmas feladata ellátására.