eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Orbán: "A fegyver elég erős lesz Brüsszelben is"

Orbán Viktor miniszterelnök alkotmánymódosítási javaslatot nyújt be a parlamentnek a vasárnapi népszavazás alapján – erről a kormányfő beszélt fél 10-kor tartott beszédében.

13 évvel az uniós csatlakozás után nagyszerű eredményt értünk el, felülmúltuk a csatlakozásról szóló népszavazás eredményét. 3 millió 56 ezren szavaztak az EU-csatlakozás mellett, míg az eddigi adatok szerint 3 millió 204 ezren szavaztak nemmel – fejtette ki a miniszterelnök, aki megjegyezte, hogy mintegy 15 százalékkal többen vettek részt, mint 2014 májusában az európai parlamenti választáson, most pedig 10 részvevőből 9 nemmel voksolt.

„A fegyver elég erős lesz Brüsszelben is” - jelentette ki.

Szerinte így volt helyes, becsületes, hogy a magyarok véleményt nyilvánítottak, ráadásul ez volt az előttünk álló évek egyik legfontosabb kérdése, kikkel élünk együtt, mi lesz a kultúrákkal, gazdaságunkkal, keresztény gyökereinkkel.

Orbán Viktor emlékeztetett, hogy a brüsszeli javaslat szerint a migránsokat szétosztják, erre ugyanakkor a magyarok azt mondták, hogy a döntés Budapestet illeti meg.

Kiemelte, hogy hosszú úton indultak el, számos csata vár rájuk. Két lépésről is beszámolt: a mostani döntést közjogi érvénnyel kell felruházni, alkotmánymódosítási javaslatot nyújt be a parlamentnek, mert az emberek akaratát rögzíteni kell az alaptörvényben, másrészt mindent megtesz, hogy a mostani eredménynek érvényt szerezzen Brüsszelben.

„Mindent megtesz, hogy Brüsszel ne kényszeríthesse ránk az akaratát” - hangsúlyozta Orbán Viktor.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×