A Magyar Nemzet a KSH adatait idézi. Ez alapján hat év alatt kilencven százalékkal lett több a háziorvossal nem rendelkező, helyettesítéssel ellátott körzetek száma. A Nyugat-Dunántúlon például az emelkedés három és félszeres. Ezzel párhuzamosan nőttek a háziorvosok terhei is.
A Népszabadság két, az MSZP elnöki székére pályázó jelöltet, Molnár Gyulát és Szanyi Tibort kérdezte arról, miért ők lennének az ideálisak arra, hogy győzelemre vezessék a szocialistákat 2018-ban. Szanyi valódi baloldali programját, Molnár nyitási politikáját hangsúlyozta.
A Magyar Idők arról ír, hogy egymillió helyett eddig csak néhány ezer aláírást gyűjtött össze az a baloldali szervezet, amely petíciójával azt akarja elérni, hogy Magyarország ellen a demokratikus értékek megsértése miatt európai uniós eljárás induljon.
Az Európai Humanista Föderáció nevű szervezet polgári kezdeményezését tavaly november 30-án vette nyilvántartásba az Európai Bizottság, s idén november 30-ig van idejük a szükséges számú szignó összegyűjtéséhez.
A Magyar Nemzetben arról olvashatnak, hogy az ingatlanfejlesztők biztosan jól járnak a családi otthonteremtési támogatással. Az igénylők egy része viszont egy nehezen magyarázható törvénymódosítás, illetve a késedelmes tájékoztatás miatt pórul járhat.
A Népszabadságból megtudhatják, hogy összesen mintegy nyolcmilliárd forintért adtak el eddig ingatlanokat az egykori SCD-birodalom balatoni portfóliójából. A huszonhárom kemping és szálloda közül a lap információja szerint tizenhárom kelt el.
A Magyar Idők szerint bár a diszkont-légitársaságok kedvelik, a sokak által Ferihegy szégyenfoltjának tekintett bádog utasterminál napjai meg vannak számlálva. Amikor elkészülnek az új utasmólók, vagyis legkésőbb 2018 közepére elbontják az úgynevezett „alapszolgáltatatást nyújtó beszállítókapukat”.
A Napi.hu összeállításából megtudhatják: az elmúlt 5-6 évben mintegy 9000 milliárd forintot költött a fejlesztéspolitika munkahelyteremtésre, amiből mindössze 81 ezer új munkahely jött létre. Tehát hiába öntöttünk rengeteg pénzt a rendszerbe, úgy tűnik, pénzen nem lehet munkahelyeket vásárolni.
A Portfolió az EOS vezetőinek nyilatkozatait idézve arról számol be, hogy a Nemzeti Eszközkezelő és a magáncsőd mellett nem tűnik célszerűnek új programba belevágni, ezeket kellene továbbfejleszteni. A követelésvásárlással és -kezeléssel foglalkozó cégcsoport ügyvezető igazgatója, Thummerer Péter szerint egyértelműen van jövője a nem teljesítő jelzáloghitelek bankoktól történő megvásárlásának, ugyanakkor több százmilliárdos nagyságrend nem várható a piactól.
A pénzcentrum.hu a magyar kisvállalkozások buktatóiról ír. A vállalkozásoknak az ötöde egyáltalán nem tudja az elhasználódott tönkrement eszközeit lecserélni. A legtöbben pénzhiányra vagy a hosszú megtérülési időre panaszkodnak, pedig ma már számos kedvező lehetőség nyílik a kisvállalkozások finanszírozási problémáinak megoldására.