Bár az elmúlt évben – mióta a kormánypártok bevezették a vasárnapi boltzárat, más nevén a kiskereskedelmi vasárnapi munkavégzés tilalmát – nőtt a kiskereskedelmi forgalom és az ágazatban foglalkoztatottak száma is, így a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter szerint a Fidesz és a KDNP célkitűzései nagyrészt teljesültek, ám azt követően, hogy a Kúria hitelesítette az MSZP e témában írt népszavazási kezdeményezését, a kabinet úgy döntött, hogy nem engedi, hogy referendumot tartsanak a kérdésről. Rogán Antalt hallják.
"Azt gondoltuk, hogy felelőtlenség lenne, ha ebben a kérdésben most népszavazásra kerülne sor. Ezért a kormány azt javasolja az Országgyűlésnek, hogy a vasárnapi munkavégzés tilalmára vonatkozó törvényi szabályozást az Országgyűlés vonja vissza és állítsa helyre a 2015 március 14-ei állapotot."
Rogán Antal a következővel indokolta a kabinet döntését.
"Az elmúlt 1 évben nem sikerült meggyőzni az embereket arról, hogy ez az intézkedés az ő szempontjukból is sikeres. Különösen látnunk kell, hogy nem sikerült meggyőznünk a nőket, hiszen közülük nagyon sokan hangsúlyozták azt – és ez a kutatásokból is kiderül – hogy a vasárnapi munkavégzés tilalma az megnehezíti a családok mindennapi életét"
Emellett a tárcavezető úgy látta, hogy jelentős megtakarítást jelenthet, ha a kérdésről nem lesz népszavazás.
A vasárnapi boltzár visszavonását javasló előterjesztést a nemzetgazdasági valamint a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter már be is nyújtotta.
"És kértük az Országgyűléstől a kivételes, sürgős eljárásban történő tárgyalását. Ez azt jelenti, hogy amennyiben a kormánypárti frakciók támogatják a törvényjavaslat elfogadását, akkor ez a holnapi napon már a parlamentben végszavazásra kerülhet és akár már a hétvégére hatályba is léphet"
Rogán Antal hozzátette: mivel e törvény tartalmazta a vasárnapi munkavégzési pótlékra vonatkozó hatályos szabályozást is, ebben a tekintetben is visszaáll a 2015. március 14-ei állapot.