2009. december 17. 13:13
A német Springer már fizetőssé tette internetes tartalmát
A német médiapiacon elsőként a Springer Kiadóhoz tartozó hamburgi bulvárlap, a "Hamburger Abendblatt" most bejelentette, hogy on-line kiadásának helyi híreit csak illeték kifizetése ellenében teszi hozzáférhetővé. A lépést a lap főszerkesztője azzal indokolta, hogy az újságírás termékeit nem lehet ingyenesen piacra hozni. Azonban a "Hamburger Abendblatt" döntését az olvasók zöme megütközéssel és felháborodással fogadta.