Infostart.hu
eur:
354.44
usd:
311.64
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
MINNEAPOLIS, MINNESOTA - JANUARY 07: An onlooker holds a sign that reads Shame as members of law enforcement work the scene following a suspected shooting by an ICE agent during federal law enforcement operations on January 07, 2026 in Minneapolis, Minnesota. According to federal officials, the agent, “fearing for his life” killed a woman during a confrontation in south Minneapolis. (Photo by Stephen Maturen/Getty Images)
Nyitókép: Stephen Maturen/Getty Images

Szintet lépett a megosztottság: ICE-ügynökök lelőttek egy amerikai nőt

Az illegális migránsok elleni fellépés drámai fejezeteként az amerikai bevándorlási hatóság embere agyonlőtt egy, a razziák ellen tiltakozó amerikai nőt. A helyi hatóságok és a Trump-kormányzat teljesen eltérően tálalja az eseményeket, utóbbiak szerint a nő „el akarta gázolni az intézkedő ügynököket”.

„Bűnözők, gyilkosok!” – ezt kiabálták a minneapolisi, családi házakból álló lakónegyed havas utcáján az emberek, miután a taktikai sisakot, golyóálló mellényt és sötét napszemüveget viselő ICE-ügynökök egyike agyonlőtt egy helyi lakost.

Arról, hogy mi is történt, olyan hangnemben folyik a vita, hogy az már polgárháborús hangulatot idéz. A hatóságok szerint a nő terepjárójával elállta az utcát és egyike volt azoknak, akik az illegális migránsokat kereső, felfegyverkezett ügynökök razziái ellen tüntetnek.

Az egyik napvilágra került videó szerint nem volt hajlandó kiszállni az autójából, és megpróbált elhajtani az egyik ügynök mellett, aki többször rálőtt, majd a hatóság hosszú percekig nem sietett azzal, hogy odajusson hozzá a mentő. A helyiek közben azt kiabálták, hogy „takarodjatok a negyedünkből”. A leszbikus áldozat felesége, aki épp a lányukért indult volna az iskolába, a házuk ajtajából döbbenten szemlélte az eseményeket.

A később megnevezett Renee Nicole Good kocsija ezek után egy parkoló autónak ütközött. Az ügynökök ezek után a tiltakozó helyieket sárga gázspray-vel fújták le, de később is több százan vonultak az utcákon és egy helyi bíróság előtt követelték, hogy a bevándorlási hatóság hagyja el a várost.

Ettől a ponttól élesen elvált egymástól a Trump-kormányzat, a helyi kormányzó és a polgármester narratívája. Az elnök egy bejegyzésében azt állította, hogy a nő „nagyon rendetlenül, akadályozva, ellenállva és nagyon erőszakosan vezetett és szándékosan és gonosz módon elütött egy ICE-ügynököt, aki önvédelemből lőtt” – majd hozzátette, hogy meg kell védeni a rendvédelmi szerveket „a gyűlölet és erőszak radikális baloldali mozgalmától”. Kristi Noem, a belbiztonsági miniszter – már-már paródia-szerűen, a külföldi kliséknek megfelelően Stetson-kalapban és khaki-színű ruhában állt a nyilvánosság elé és azt állította, hogy a nő „fegyverré változtatta az autóját” és hogy tette „hazai terrorizmus” volt.

Egy szemtanú szerint az egyik jelenlévő férfi szólt az ügynököknek, hogy orvos, de nem engedték a nőhöz, majd csak 15 perc múlva jutott be a mentő, mert az utcát járművek állták el. A szemtanúk azt is elmondták, hogy az incidens idején őrséget álltak, hogy az ICE ne tudjon esetleg a helyi iskolához érkező szülőket letartóztatni.

Tim Waltz, Minnesota állam demokrata kormányzója azzal vádolta meg Donald Trumpot, hogy az „valóságshow-k módjára kormányoz és ez a felelőtlenség valakinek az életébe került”. „Ne higgyenek ennek a propaganda-gépezetnek” – válaszolta a Trump-kormányzatnak az esetről szóló magyarázatára. Hozzátette: állama fair és alapos nyomozást folytat le az ügyben.

Jacob Frey, minnesotai polgármester még nyersebben fogalmazott. Ez az egész egy kamu – és itt egy másik szólt használt – káoszt és bizalmatlanságot szítanak. Ezt üzenem az ICE-nak: takarodjanak Minneapolisból! – mondta, megint csak káromkodva. Január 6-án a Trump-kormányzat kétezer ügynököt küldött a városba, hogy szomáli lakosok állítólagos csalásai miatt lépjenek fel.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×