A britek a koronavírus-járvány sokkját próbálják feldolgozni, karanténnal – bár más országokhoz képest lazábbal – kell együtt élniük. Emellett azt hallják, hogy a valóságban jóval magasabb a halottak száma mint a kórházi statisztika szerint: többen halnak meg idősotthonokban, mint kórházakban, ráadásul az ország jó úton halad afelé, hogy a legrosszabb halálozási arányt produkálja Európában.
Ebben a helyzetben jött a szerdai hír, hogy Boris Johnson és menyasszonya, Carrie Symonds szülők lettek és „egészséges fiúgyermekük született egy londoni kórházban”.
Johnson munkába állt, majd passzolt
A kormányszóvivő szerint „anya és gyereke is jól vannak” - annak ellenére, hogy a kisfiút későbbre várták.
A hír választ adott azokra a találgatásokra, hogy Johnson megjelenik-e szerdán a parlamentben a miniszterelnöki kérdések órájában. A kormányfő, akit kórházi intenzív osztályon is kezeltek a fertőzés miatt, csak most hétfőn tért vissza a munkához.
Végül úgy döntöttek, hogy ismét az eddig őt helyettesítő Dominic Raab külügyminiszter áll a helyére és válaszol az ellenzéki munkáspárti vezér, Sir Keir Starmer és mások kérdéseire. Starmer az elsők között gratulált politikai ellenfelének.
Boris és Carrie érdekes tradíciót erősít
Az 55 éves kormányfő 32 éves menyasszonya, Carrie Symonds a Konzervatív Párt kommunikációs főnökeként dolgozott, de ma már környezetvédelmi ügyekkel és a tengeri élővilág megóvásának kérdéseivel foglalkozik.
Johnsonék folytatják azt a brit miniszterelnöki tradíciót, hogy a hivatali időben születnek a kormányfő gyerekei. Előttük David és Samantha Cameron, valamint Tony és Cherie Blair egy-egy utódja is az apa kormányfői megbízatása idején jött világra.
Boris Johnson ugyanakkor nem illeszkedik igazán a Konzervatív Pártban elvárt családapaimidzsbe. Kétszer volt házas, és egy sor affért is a számlájára írnak. Második feleségétől, Marina Wheelertől négy gyereke született és idén február végén váltak el. A miniszterelnöknek emellett van egy akkor még titkos viszonyból származó gyereke, aki akkor született, amikor még londoni főpolgármester volt.
Sokak szerint azonban ezek a dolgok inkább az érintett családokra tartoznak.
A brit közvélemény arra bizonyosan kíváncsi lehet, hogy a kormányfő most
kiveszi-e a kéthetes szülői szabadságot, pont akkor, amikor fontos döntéseket kell hozni
arról, hogy Nagy-Britannia hogyan és mikor oldja fel a koronavírus-járvány miatti és a gazdaságot bénító karantént.