eur:
407.75
usd:
375.06
bux:
0
2024. november 1. péntek Marianna
A dél-koreai Hyundai Rotem által megálmodott hidrogénmeghajtású lopakódó tankjának látványterve.
Nyitókép: forrás: Hyundai Rotem

A Hyundai bemutatta a jövő harckocsijának tervét

Dél-Korea lehet az első ország, amelyik teljesen hidrogénüzemű páncélos harcjárművet gyárt. A Hyundai Rotem által bemutatott lopakodó harckocsi a hatékonysága mellett kitűnően felfegyverzett is lesz.

A dél-koreai Hyundai leányvállalata, a Rotem bemutatta terveit az ország jövőbeli fő tankjaira vonatkozóan: a K-szériás tankok következő típusa, a K3 páncélos harckocsi teljes egészében hidrogén üzemanyagcella-meghajtású esz, valamint több továbbfejlesztett haditechnikai eszköz is helyet kap rajta - írja az Interesting Engineering.

Az új K3 harckocsit a koreai Védelmi Fejlesztési Ügynökséggel, összedolgozva fejlesztették, több technológiai céggel együttműködve. Ha működőképes állapotba kerül, azt remélik, 2040-re már sorozatgyártásban is kerülhet.

A hidrogéncellák teljes egészében le fogják váltani a K-széria eddigi dízelmotorjait. Ezt több lépésben valósítják meg, elsőként dízel-hidrogén hibrid járművekként. Mint írják,

Dél-Korea ezzel kapcsolatban azt is bejelentette, hogy a jövőben teljesen át kívánja állítani hadi járműparkját robbanómotorosról üzemanyagcellásra.

A Hyundai Rotem weboldalán a következő generációs harckocsiként szól a K3-ról, melyben nagyobb hatékonyságot, bevethetőséget ígérnek. Mint írják, a megváltozott, modern hadviseléshez a járműveknek is változniuk kell mind tűzerőben, mind irányíthatóságban, mind pedig túlélési képességek terén.

Az új K3 továbbfejlesztett lopakodó rendszerrel is fel lesz szerelve, valamint önvezető képességgel, fedélzeti drónokkal és persze egy 130 milliméteres fő ágyúval, 5 kilométeres lőtávval. A vállalat azt is hozzáteszi, hogy a célzást mesterséges intelligencia-rásegítéssel fogják pontosabbá tenni.

Kiemelik, hogy a hidrogén üzemanyagcella-meghajtásnak köszönhetően a hőkibocsátása is lényegesen kisebb lesz az új high-tech tanknak, tekintve, hogy nincs szükség kipufogó rendszerre. Emellett drámaian lecsökken a jármű zajszintje is a technológiának köszönhetően, valamint jóval mozgékonyabb lesz, jelentősebb gyorsulással, gazdaságosabb üzemeltetéssel.

Sőt, mivel kevesebb mozgó alkatrészt fog tartalmazni, a K3-nak a karbantartása is könnyebb lesz, és a nehéz terepekkel is könnyebben birkózik majd meg.

Az Army Recognition szerint a harckocsi üzemeltetéséhez nem lesz szükség 3 fősnél nagyobb legénységre sem: egy vezető, egy parancsnok és egy tüzér kell mindössze hozzá. Az új dizájn a személyzetet is jobban védi majd, elkülönítve őket a lőszertől és a betöltő egységtől. A tankot acél, kerámia és kompozit páncélzattal látják majd el.

A harckocsit ellátják még többfunkciós anti-tank rakétákkal is, melyek hatótávolsága 8 kilométer. Sőt, a toronyra távirányítható fegyverállást is szerelnek, melyre 12,7 milliméteres géppuskától 30 milliméteres gépágyúig lehet másodlagos fegyvereket felszerelni.

Címlapról ajánljuk
Jelentős könnyítést kaphatnak a lakásfelújítók

Jelentős könnyítést kaphatnak a lakásfelújítók

A kormány által kidolgozott törvényjavaslat alapján jövőre az önkéntes pénztári megtakarítások adómentesen felhasználhatóak lesznek lakásfelújítási és korszerűsítési célokra is. Ennek részleteiről beszélt az InfoRádióban az ingatlan.com vezető elemzője.

Magyarics Tamás: Kamala Harrisnek három „alapvető baja” van az elnökválasztáson

A november 5-i amerikai elnökválasztás esélyeiről, a két jelölt közötti különbségekről, a döntést jelentő pontokról beszélt Magyarics Tamás külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×