eur:
394.97
usd:
368.65
bux:
72094.79
2024. június 29. szombat Péter, Pál
Szarka Zsolt, a Magyar Posta Zrt. vezérigazgatója bemutatja az icsekk fizetéséhez szükséges, mobiltelefonra tölthető applikációt budapesti sajtótájékoztatóján 2014. október 30-án. A csekken szereplő QR-kód segítségével már mobiltelefonon is be lehet fizetni az összeget bankkártyával, amely nem minősül készpénzfelvételnek.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Teljesen új azonosítási mód jöhet a mobiltelefonoknál

A mobil már a fogásáról is felismeri a tulajdonosát.

Az okostelefonokat és táblagépeket hosszú ideje kétféle módszerrel oldhatja fel a felhasználó, de rövidesen jöhet egy még jobb és még kényelmesebb megoldás – olvasható a hvg.hu cikkében.

A portál azt írja, hogy két franciaországi kutatóintézet munkatársainak sikerült olyan algoritmust kifejleszteni, ami

a finom kézremegések alapján azonosítja a felhasználót.

Vagyis a készülék pusztán abból felismeri a gazdáját, ahogy az megfogja a mobiltelefont vagy a tabletet.

Az online újság a New Atlas cikkére hivatkozva megírja azt is, hogy az eljárás

92,5 százalékos pontossággal működik, és nagyjából másfél másodpercnyi idő alatt megy végbe.

Vagyis elég gyors, és egészen jól is működik, miközben még csak kísérleti szinten létezik.

Ráadásul a HoldPass – ahogy kutatók elnevezték a rendszert – nem igényel új eszközöket vagy szenzorokat, bármilyen meglévő mobiltelefonnal is működik, márkától teljesen függetlenül.

Az eljárás alapja a ballisztokardiográfia, ami a felhasználó szívverését, illetve az általa keltett vibrációt nézi, értelmezi. Ez hatékonyabb és biztonságosabb is, mint a ma létező azonosítási technikák – vagyis az ujjlenyomat és az arcfelismerés.

Ugyanakkor közel sem tökéletes, mivel például, csakis nyugodt állapotban lehet használni, mert az algoritmus azt már nem tudja lekövetni, ha a felhasználót esetleg stressz éri, és emiatt gyorsabb szívverés jelentkezik. Az újfajta azonosítás emellett akkor sem igazán használható, ha a mobil tulajdonosa olyan helyen van (mondjuk vonaton, ami eleve rázkódik), ahol a külső tényezők zavarják a jel leolvasását.

Címlapról ajánljuk

Meddig lehetnek még kint az utcákon a választási plakátok? – a szakértő válaszol

A kampány ideje alatt nemcsak plakátokat, hanem rengeteg tapétát, matricát is kitettek az aktivisták, amelyeknek az eltávolítása nem egyszerű feladat, de ha nem történik meg, bírság is járhat érte – mondta az InfoRádióban a Jegyzők Országos Szövetségének elnöke.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.01. hétfő, 18:00
Orbán Balázs
a miniszterelnök politikai igazgatója, az MCC kuratóriumának elnöke
Vészesen közel került két ország egy regionális háborúhoz Kína szomszédságában – Bármikor elszabadulhat a pokol

Vészesen közel került két ország egy regionális háborúhoz Kína szomszédságában – Bármikor elszabadulhat a pokol

Mianmarban 2021 februárjában tört ki véres polgárháború, amikor a hadsereg puccsal átvette a hatalmat. A már több mint három éve tartó harcok során több ezren vesztették az életüket és rengetegen menekültek el otthonukból. Az összecsapások eddig kizárólag a délkelet-ázsiai ország területét érintették, bár már előfordult, hogy véletlenül valamelyik szomszédos hatalmat érte találat. A legújabb fejlemények viszont a korábbiaknál jóval direktebbek, és azzal fenyegetnek, hogy akár egy egész ország vonódhat bele a harcokba. A regionális háborúvá szélesedő konfliktus viszont szinte senkinek sem érdeke, ezért már a legnagyobb globális szereplők is megmozdultak az ügy békés rendezése érdekében, ráadásul a két rivális nagyhatalom is egy platformra került a kérdésben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×