Infostart.hu
eur:
400.64
usd:
345.3
bux:
99787.2
2025. július 15. kedd Henrik, Roland
Szarka Zsolt, a Magyar Posta Zrt. vezérigazgatója bemutatja az icsekk fizetéséhez szükséges, mobiltelefonra tölthető applikációt budapesti sajtótájékoztatóján 2014. október 30-án. A csekken szereplő QR-kód segítségével már mobiltelefonon is be lehet fizetni az összeget bankkártyával, amely nem minősül készpénzfelvételnek.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Teljesen új azonosítási mód jöhet a mobiltelefonoknál

A mobil már a fogásáról is felismeri a tulajdonosát.

Az okostelefonokat és táblagépeket hosszú ideje kétféle módszerrel oldhatja fel a felhasználó, de rövidesen jöhet egy még jobb és még kényelmesebb megoldás – olvasható a hvg.hu cikkében.

A portál azt írja, hogy két franciaországi kutatóintézet munkatársainak sikerült olyan algoritmust kifejleszteni, ami

a finom kézremegések alapján azonosítja a felhasználót.

Vagyis a készülék pusztán abból felismeri a gazdáját, ahogy az megfogja a mobiltelefont vagy a tabletet.

Az online újság a New Atlas cikkére hivatkozva megírja azt is, hogy az eljárás

92,5 százalékos pontossággal működik, és nagyjából másfél másodpercnyi idő alatt megy végbe.

Vagyis elég gyors, és egészen jól is működik, miközben még csak kísérleti szinten létezik.

Ráadásul a HoldPass – ahogy kutatók elnevezték a rendszert – nem igényel új eszközöket vagy szenzorokat, bármilyen meglévő mobiltelefonnal is működik, márkától teljesen függetlenül.

Az eljárás alapja a ballisztokardiográfia, ami a felhasználó szívverését, illetve az általa keltett vibrációt nézi, értelmezi. Ez hatékonyabb és biztonságosabb is, mint a ma létező azonosítási technikák – vagyis az ujjlenyomat és az arcfelismerés.

Ugyanakkor közel sem tökéletes, mivel például, csakis nyugodt állapotban lehet használni, mert az algoritmus azt már nem tudja lekövetni, ha a felhasználót esetleg stressz éri, és emiatt gyorsabb szívverés jelentkezik. Az újfajta azonosítás emellett akkor sem igazán használható, ha a mobil tulajdonosa olyan helyen van (mondjuk vonaton, ami eleve rázkódik), ahol a külső tényezők zavarják a jel leolvasását.

Címlapról ajánljuk
Tizennégy év börtönt kapott „az orosz Sherlock Holmes” írója

Tizennégy év börtönt kapott „az orosz Sherlock Holmes” írója

Tizennégy év börtönbüntetésre ítélték Moszkvában az egyik legismertebb kortárs orosz írót. Borisz Akunyint Ukrajna-szimpátiája – az orosz törvények szerint a terrorizmus támogatása – és az idegenügynök-törvény megsértése miatt ítélték el. Szerencséjére azonban Londonban él.

Donald Trump újabb retorziót lebegtetett be az oroszokkal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban - az amerikai elnök erről kedden beszélt újságírók előtt a Fehér Háznál, mielőtt Pennsylvania államba utazott.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.16. szerda, 18:00
Latorcai Csaba
a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×