eur:
411.2
usd:
392.75
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Szmolnik Katalin, az oltópont munkatársa a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcinát tartalmazó injekciós tűket rendezi a szolnoki Hetényi Géza Kórház 2-es oltópontján 2021. március 15-én.
Nyitókép: MTI/Mészáros János

Százszázalékos a Pfizer oltásának hatékonysága a serdülőknél

A 12 és 15 év közöttiek körében végzett klinikai kísérletben a valódi vakcinával oltottak körében egyetlen megbetegedés sem alakult ki, ami teljes védelmet jelent a megbetegedéssel szemben.

Robusztus antitestválaszt váltott ki az oltás beadása a 12-15 éves korosztály tagjaiban, akik jól is tolerálták a vakcinát, írja a Pfizer és a BioNtech közös sajtóközleményében. A várakozásokat felülmúló eredményt követően mind az amerikai FDA, mind az európai EMA felé el is indítják a vészhelyzeti használatbavételi engedélykérelmet, hogy minél hamarabb olthatók legyen a serdülők is a jelenleg 16 éven felüliek számára engedélyezett vakcinával.

A kísérletben 1129 gyermek kapott placebót, körükben 18 koronavírusos megbetegedés következett be.

A valós vakcinával oltott 1131 gyermek közül egy sem kapta el az új koronavírust, így lehet a védőoltás hatékonysága 100 százalékos.

Az oltottakban a SARS-CoV-2-t semlegesítő antitestek geometriai átlagtitere 1239,5 volt, ami robusztus védelmet ígér, és hasonló eredmény, mint amit a 16-25 éves korosztály körében korábban tapasztaltak. Az oltást jól is tolerálták a kísérletben részt vevő gyermekek: fejfájás, láz, fáradékonyság és a beadás helyén tapasztalt fájdalom voltak csupán az előforduló mellékhatások..

A Pfizer és a BioNTech már a legkisebb, félévesnél idősebb gyermekek körében is megkezdte múlt héten oltásának klinikai tesztjeit: ebben a vizsgálatban három korcsoportba osztották a résztvevők. A legnagyobbak az 5-11 év közöttiek, az ő beoltásukat kezdték elsőként. Őket a 2-5 évesek követik, akik körében jövő héten adják be az első védőoltásokat. A félévesnél idősebb, de kétévesnél fiatalabb csecsemők és kisdedek lesznek az utolsó csoport tagjaiként beoltva a jövőben. A kísérletben 21 nap különbséggel adják be a gyerekeknek a vakcinát.

A kísérletben részt vevő fiatalokat két éven át figyelik madj meg a második dózis beadását követően.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×