Infostart.hu
eur:
355.18
usd:
313.05
bux:
139631.48
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Manchester, 2016. július 3.Bemutatják Josep Guardiolát, a Manchester City új, spanyol vezetőedzőjét az angol labdarúgóklub otthonában, a manchesteri Etihad Stadionban 2016. július 3-án. (MTI/EPA/PA)
Nyitókép: MTI/EPA/PA

Enzo Maresca véglegesítette a szerződését a Manchester Citynél

Egybehangzó sajtóhírek szerint a Chelsea korábbi menedzsere, Enzo Maresca képviselői véglegesítettek egy hároméves szerződést a Manchester Citynél. Az előző idényben két trófeát is nyerő klub vezetői felkészültek Pep Guardiola távozására.

Az átigazolási ügyekben szinte tévedhetetlen Fabrizio Romano szerint Maresca hároméves megállapodást írt alá Cityvel. Az olasz edző, aki korábban Guardiola segédedzőjeként szolgált már a klubnál, mielőtt a Leicester Citynél és a Chelsea-nél is megfordult, az első számú kiszemelt volt Guardiola távozása esetére.

A katalán edző monumentális örökséget hagy maga után Manchesterben, miután tíz dicsőséges év alatt 20 trófeát szerzett, utolsó szezonját pedig hazai kupaduplázással zárta.

A távozó katalán mester annyit mondott az utódlásról: „Amikor a klub megmondja, hogy ki ő, természetesen felhívom. Azt mondom neki: »Légy önmagad, és a klub feltétel nélkül támogatni fog téged«. Ez a legnagyobb bók, vagy a legnagyobb szerencse, amit az összes itt lévő menedzser kapott. A rossz pillanatokban jobban védve leszel, mint bármely más klubnál. Légy önmagad, légy szabad, kövesd az ötleteidet. Dolgozz sokat, és minden rendben lesz.”

Maresca egy megfiatalított és nagyon erős keretet örököl. Guardiola regnálásának utolsó 18 hónapjában olyan fiatalok érkeztek a klubhoz, mint Rayan Cherki, Abdukodir Huszanov, Gianluigi Donnarumma, Marc Guéhi és Antoine Semenyo.

Ettől még a City aktív lesz a nyári átigazolási piacon, s ebben nagy szerepet kap Enzo Maresca is.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Az energiatermelés, -elosztás és -felhasználás hatékonyságának növelése az egyik legjobb utat jelenti az általános energia- és klímapolitikai célok eléréséhez, hiszen a legkevésbé szennyező és kockázatos, ráadásul a legolcsóbb energia a meg nem termelt és el nem fogyasztott energia. A várható ellátásbiztonsági, megfizethetőségi és környezeti fenntarthatósági előnyökre tekintettel az energiahatékonyság erősítését Kapitány István, az új kormány gazdasági és energetikai minisztere is prioritásként jelölte meg, új, célzott energiahatékonysági programok indítását helyezve kilátásba. E téren a magyar gazdaság jelentős potenciállal bír, mert bár az ország energiahatékonysága nagyot javult az elmúlt években, továbbra is elmarad az európai uniós átlagtól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×