Infostart.hu
eur:
354.33
usd:
311.49
bux:
139813.07
2026. június 26. péntek János, Pál
Nyitókép: Unsplash.com

Rémisztő pillanatok a Kisvárda–Diósgyőr mérkőzésen

A Kisvárda 2–1-re kikapott otthon a biztosan búcsúzó Diósgyőrtől szombaton a labdarúgó Fizz Liga 31. fordulójában.

Nem sok említésre méltó esemény történt az első húsz percben, kezdeményezőbb volt a Kisvárda, de sokáig nem jelentett komoly veszélyt a kapura. Kevés támadást tudott vezetni a DVTK, a középpályát a hazai csapat uralta, a vendégek leginkább a védekezéssel törődtek. Aztán amikor a Diósgyőr feljebb lépett, majd labdát vesztett az ellenfél térfelén, Matanovic futott el a jobb oldalon, a 16-oson belülre érve egy csellel tiszta helyzetet alakított ki magának, és kilőtte a jobb alsó sarkot.

Továbbra is a Kisvárda játszott fölényben, a 33. percben azonban labdát vesztett a védekező harmadban, majd Colley próbálkozott lövéssel az ötös magasságában kissé jobbról, Jovicic pedig igyekezett blokkolni a próbálkozást. A játékvezető Hanyecz Bence elsőre szögletet jelzett, majd VAR-elemzés után büntetőt ítélt, mert a hazai védő rátartott a vendégek csatárának lábára. A 11-est Pető értékesítette.

Demeter és Melnyik összefejelt a 45. percben, előbbi az arcán sérült meg, a mentősökkel, hordágyon hagyta el a pályát, Kiss Bálint állt be a helyére. Melnyiknek vérzett a feje, de ő kötéssel vissza tudott térni.

Élénkebb volt a játék a második félidő elején, ami részben annak volt köszönhető, hogy a DVTK bátrabban futballozott. Pár perc elteltével fordított a vendégcsapat: labdaszerzés után Kovalenko remekül indította Colleyt, aki lefutotta védőjét, és 12-13 méterről, középről a kapuba lőtt. A Kisvárda nem tudott igazán felpörögni, mindkét oldalon volt egy kapufa, de az eredmény nem változott. A hazaiak játékosa, Molnár Gábor a 90. percben egymás után két sárga lapot kapott, egyet sérülés szimulálásáért, egyet pedig reklamálásért, így el kellett hagynia a pályát.

A DVTK – melyben több saját nevelésű fiatal játékos is helyet kapott – a második félidőre feljavult, és megdolgozott a három pontért.

A DVTK kiesése az előző fordulóban dőlt el, ez után menesztették Nebojsa Vignjevic vezetőedzőt, a helyét a bajnokság végéig a korábbi másodedző Takács Péter vette át, aki győzelemmel debütált. A Diósgyőr február 14-e után először nyert a bajnokságban.

A hazai csapat maradt a hetedik helyen, a vendég együttes pedig nem is tudott volna változtatni, és most már biztosan a 11. helyen fejezi be az idényt.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Tisza-kormány: máris gyanúsítottként merült fel Orbán Viktor neve, Magyar Péter az Eurogroup vezetőjével egyeztet a rendkívüli kormányülés előtt

Tisza-kormány: máris gyanúsítottként merült fel Orbán Viktor neve, Magyar Péter az Eurogroup vezetőjével egyeztet a rendkívüli kormányülés előtt

Továbbra is sebes tempót diktál a Tisza-kormány, amely a héten két jelentős kormányülést is összehívott. Szerdán a hajnali órákba nyúló egész napos egyeztetés után csütörtökön a hőhelyzettel kapcsolatos felkészülésről és a Budai Vár felújítása körüli helyzetről tartott sajtótájékoztatót Magyar Péter miniszterelnök és a beruházási ügyekért felelős Vitézy Dávid. A nap azonban egyéb fejleményeket is tartogatott. Újabb részletek derültek ki a Szuverenitásvédelmi Hivatal bezárásáról, felmerült az egyre indokolatlanabbá váló árrésstop megszüntetése, és a határon túli támogatásokat is átvilágítják. Ezek mellett azonban a legmeghatározóbb hír az volt, hogy máris gyanúsítottként merült fel Orbán Viktor neve az ukrán „aranykonvoj”-ügyben. Pénteken újabb fontos egyeztetések jönnek, hiszen a Pénzügyminisztérium meghívására Budapestre látogat az Eurogroup vezetője, akivel Magyar Péter mellett a tárca vezetője, Kármán András is az euró bevezetéséről egyeztet majd. Az előzetes bejelentések szerint még ugyanezen a napon háromnapos kihelyezett kormányülés kezdődik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×