A magyar válogatott 15-14-es vereséget szenvedett a házigazda olimpiai bajnok szerb csapattól a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság középdöntőjének vasárnapi második fordulójában.
A meccs elején még nagyon kiegyenlített volt a küzdelem. Aztán a második negyedben a szerbek egyre jobban elhúztak és 8-14-re vezettek. A harmadik negyedben ismét magára talált a magyar válogatott és sikerült lefaragni a hátrányból.
Az utolsó negyed is nekünk kedvezett, mert az egyik szerb játékost végleg kiállították sportszerűtlen viselkedéséért. De hiába volt az emberelőny, a szerbek remekül védekeztek és jók voltak a kontráik is. Az utolsó percekben aztán nem sikerült az egyenlítés, így a végeredmény: Szerbia-Magyarország 15-14.
Ez a mérkőzés kétségtelenül bevonul a magyar vízilabda történetébe. Az immáron elődöntős szerbek ezzel továbbra is veretlenek, amikor a fővárosukban ugranak medencébe kontinensviadalon, mérlegük 19-0.
A keddi zárófordulóban Varga Zsolt szövetségi kapitány együttesének a négy közé jutáshoz győznie kell a címvédő és világbajnok spanyol csapat ellen.
A végső győzelemre is esélyes válogatottak magabiztosan maradtak versenyben a világbajnokságon, még ha egyes meccsek okoznak is meglepetéseket – egyebek mellett erről beszélt Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó és Újvári Gábor sportvezető, újságíró az InfoRádió Aréna című műsorában. Az is szóba került, hol lehetne a helye a magyar válogatottnak a jelenlegi vb-mezőnyben.
Omán arról tájékoztatta az európai döntéshozókat, hogy a Hormuzi-szorosban már nem állítható vissza a háború előtti állapot, és az áthaladó hajóknak a jövőben díjat kellhet fizetniük – értesültek az ügyet jól ismerő források. Bár az ománi vezetés hangsúlyozta, hogy továbbra is tiszteletben tartja a nemzetközi tengerjogot, hozzátette, hogy a szoros környezetvédelmi, kárelhárítási és hajózást támogató szolgáltatásaiért díjat számíthatnak fel. Az egyelőre kérdéses, hogy ezek a fizetési kötelezettségek kötelező érvényűek lennének-e - írta meg a Bloomberg.