Infostart.hu
eur:
354.61
usd:
311.77
bux:
139975.88
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Nyitókép: David Madison/Getty Images

Ismét lehet magyar Forma-1-es pilóta, az is megvan, mikorra

Tehetséges fiatal autóversenyzők tűntek fel idehaza a közelmúltban, ezért széles összefogással, a "Road to Formula 1" projekt segítségével jó esély van arra, hogy 2029-30-ra újra legyen magyar pilóta a Forma 1-ben - hangzott el a program szerdai bemutató rendezvényén.

Zentai Péter, a Hilaris Hotels alapítója, a projekt nagykövete és fő támogatója hangsúlyozta, magyarként szeretnék azokat a magyar fiatal tehetségeket támogatni, akik a Forma-4, a Forma-3, a Forma-2 és a Forma-1 világában jó eredményeket tudnak elérni. Hozzátette: bízik abban, hogy a magyar innováció segítségével és a HUMDA akadémia szakmai támogatásával megfelelő anyagi és egyéb támogatással meg tudják valósítani azokat az álmokat, amelyeket célul tűztek ki. Amint kifejtette, szeretnék elérni, hogy a Baumgartner Zsolt után újra legyen magyar pilóta a Forma-1-ben, továbbá a Moto GP-ben, illetve a többi kategóriában. Zentai Péter szerint ez az egész ország sikere lehet, amely közös összefogással jöhet létre, politikai nézettől, vallástól és identitástól függetlenül.

Zentai azt is elárulta, hogy több komoly nemzetközi szakmai és pénzügyi támogatóval előrehaladott tárgyalásokat folytattak, hogy a projekt mellé álljanak.

Weingartner Balázs, a HUMDA, azaz a Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. elnöke arról beszélt, hogy 2022-ben indítottak el egy olyan támogatási rendszert, amelynek keretében 28 versenyzőt és két csapatot, a következő évben 29 versenyző és 1 csapatot támogattak. Olyanokat, akik mentális, fizikai és egyéb képességeik alapján alkalmasak arra, hogy megfelelő szintet érjenek el, és felkeltsék egy jobb, nemzetközi csapat érdeklődését. "Évről évre fejlődött a programunk, és eljutottunk odáig, hogy a mi lehetőségeink már nem elegendőek ahhoz, hogy a következő szintet megugorjuk." - hangsúlyozta.

Weingartner szerint Zentai Péter és társai az üzleti kapcsolati rendszerükkel meg tudják világosítani, hogy ez egy olyan nemzeti ügy, amelyben a társadalmi, gazdasági, politikai szereplők is megtalálhatják a helyüket. "Az ügyet kell előtérbe helyezni, hogy a lehetőségüket biztosítsuk a fiataloknak, képességükkel és tehetségükkel akár a Forma-1-ig is eljussanak." - fogalmazott a HUMDA első embere.

Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára ígéret tett arra, hogy figyelmet szentelnek a "Road to Formula 1" programnak, mert nemzeti ügynek tekinti, hogy Magyarországnak legyen Forma-1-es autóversenyzője. Kiemelte: ugyanakkor fontos, hogy a magánszektor is a projekt mellé álljon.

Amint elhangzott, a jelenlegi állás szerint a 2022-es gokart-vb ezüstérmese, Hideg Ádám, valamint a tavalyi brit Forma 4-es sorozat újonc bajnoka, Molnár Martin a legesélyesebb, hogy 2029-2030-ra akár a Forma-1-be is eljusson. Ferencz Krisztián projektmenedzser szerint rajtuk kívül is vannak még magyar tehetségek, akik a korosztályukban már értek el figyelemre méltó nemzetközi eredményeket, név szerint Zsebő Marcellt, Gender Tamást, Gáspár Bennettet és Lipovics Patrikot említette.

Címlapról ajánljuk
Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal
cikkünk frissül

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Magyar Péter: hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. 111 esetben van vízkorlátozásos, döntően önkormányzati tulajdonú helyeken. Tájékoztatót tartanak a kormány döntéseiről. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá. A legfőbb ügyész és az ukrán „aranykonvoj” ügye is a témák között lesz – tartson velünk!

Gyulai Miklós: ha vannak ellenem bizonyítékok, akkor álljanak elő velük

Hőzöngés és lázongás kezdődött a Magyar Atlétikai Szövetségen belül a párizsi olimpia után, és ezt főleg olyanok szították, akik korábban semmilyen problémát nem jeleztek, sőt élvezték a biztosított lehetőségeket – mondta a sportvezető, aki szeptember 1-jével távozik posztjáról. Úgy véli, a magyar atlétikában dolgozók a jelentős mennyiségű anyagi forrás birtokában elkényelmesedtek az elmúlt években. Kitért az őt ért támadásokra és arra is, mi lesz a sorsa a Gyulai Memorialnak, valamint a budapesti atlétikai világdöntőnek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×