eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
A drónnal készült felvételen a Nemzeti Atlétikai Központ 2023. augusztus 17-én, két nappal a budapesti atlétikai világbajnokság kezdete előtt. Magyarország történetének legnagyobb sporteseményét augusztus 19. és 27. között rendezik. Az előtérben az osztószigeti (Robinson) gyalogoshíd, középen a Kvassay zsilip, a háttérben a Kvassay híd és a gyorsvasúti híd.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Gyulai Miklós: az atlétikai elit elitje jöhet Budapestre

Olyan helyszínt keresett a nemzetközi szövetség az első atlétikai világdöntő megszervezésére, amely már bizonyított és amellyel jó a kapcsolat – fogalmazott az InfoRádióban a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke, ismertetve a verseny menetét.

Mint arról az Infostart is beszámolt, Budapest rendezheti meg 2026. szeptember 11-13. között az első atlétikai világdöntőt, amely a szezon csúcseseménye lesz. Gyulai Miklós, a hazai szövetség elnöke az InfoRádióban elmondta: a World Athletics, azaz a Nemzetközi Atlétikai Szövetség is, mint nagyon sok más nemzetközi szövetség, próbál megújulni, próbálja keresni a sportág eladhatóságát. Kitaláltak egy új versenyt, amelyet – mivel értelemszerűen a saját világbajnokságnak nem lehet konkurenciát csinálni – kétévente azokban az években rendeznek meg, amikor nincs hagyományos szabadtéri atlétikai világbajnokság.

"Kicsit az év végét lezáró Grand Prix-döntőhöz lehetne hasonlítani, de nem egészen olyan, itt ugyanis nem arról lesz szó, hogy a versenyzők az év során pontokat gyűjtenek és azok alapján kvalifikálhatnak, hanem a most már érvényben lévő új világranglista alapján kapnak lehetőséget azon versenyzők, akik a futószámokban a legjobb 16-ban vannak, az ügyességiekben pedig az első nyolcban. Tehát az elit elitje venne részt rajta" – mondta az InfoRádióban Gyulai Miklós.

A Magyar Atlétikai Szövetség elnöke elmondta, a futószámoknál a 16-os mezőnyben elődöntőt és döntőt, az ügyességi számoknál pedig egyből döntőt rendeznek majd, hogy kiderüljön, az adott versenyszámban ki a világ abszolút legjobbja. A viadal három versenynapból áll majd, és motiváló, tízmillió dolláros összdíjazással indul.

Részben azért rendezheti ezt az újfajta versenyt elsőként Budapest, mert – mint Sebastian Coe, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnöke elmondta – minden idők legnagyszerűbb világbajnokságát rendezte a magyar főváros 2023-ban a Nemzeti Atlétikai Központban. Emellett Gyulai Miklós szerint a szövetségnél nagyon szeretik az európai helyszíneket, és nagyon szeretik Budapestet is.

"Bíznak bennünk, és mindenképpen egy olyan helyszínt, egy olyan közreműködő felet szerettek volna, ahol nem kell most a másikat megismerni, már van közös múlt a Nemzetközi Atlétikai Szövetséggel" – fogalmazott a magyar szövetség elnöke.

Mielőtt mindenki azt hinné, hogy visszaépítődik az ideiglenes lelátó a vb-re épült Nemzeti Atlétikai Központban, Gyulai Miklós megnyugtatólag közölte, hogy a megállapodások szerint erre nincs szükség.

"Kisebb átalakítások persze kellenek majd, de alapvetően az úgynevezett legacy módja marad meg a Nemzeti Atlétikai Központnak, tehát azt a 14-15 ezer fős befogadóképességű invesztíciót nem kell alkalmazni a versenyre" – fogalmazott.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Én arra hívok mindenkit, aki ezt a lemezt hallgatja, hogy ember legyen velem együtt, hogy egymás számára emberek lehessünk, és hogy megfogalmazhassunk nyugodtan aggodalmakat és örömöket anélkül, hogy a másik folyton ellenséget látna bennünk – mondta Kovács Ákos dalszerző, előadóművész az InfoRádió Aréna című műsorában, ahol beszélt a most megjelent Metropolis című dupla albumáról és a december 14-i Aréna-koncertjéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az emberi társadalom az innovációnak és globalizációnak köszönhetően korábban képes volt felszabadítani magát a klíma uralma alól, de mára új függőség alakult ki az ember által létrehozott éghajlati rendszerrel szemben. Az elmúlt évtizedekben a fosszilis energiatermelés növekvő mértéke hozzájárult az üvegházhatás fokozódásához, ami jelentős hőmérséklet-emelkedést és időjárási szélsőségeket eredményezett. A fogyasztás mérséklése és a globális energiatermelés dekarbonizálása elengedhetetlen a jövő katasztrófáinak elkerüléséhez. A célok eléréséhez progresszív adózási rendszerek és nemzetközi együttműködés szükséges, különös tekintettel a megújuló energiaforrásokra történő átállásra. Enélkül az emberiség a közeljövőben pusztító ökológiai válságokkal nézhet szembe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×