eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik
Nagy Zsolt, a magyar válogatott játékosa a labdarúgó Nemzetek Ligája 1. fordulójában játszott Magyarország - Anglia mérkőzésen a Puskás Arénában 2022. június 4-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

"Brüsszelből is látszik" - Így szól a politika nyelvén az angol-magyar

Deutsch Tamás nem állt meg egy posztnál, Gulyás Gergely viszont egy nevető fejnél igen. Varga Judit sem volt bőbeszédű, ellentétben Szijjártó Péterrel.

A politika főszereplői sem hagyták kommentár nélkül a kedd éjszakai futballmámort - ki ne tudná, Magyarország idegenben 4-0-ra győzte le Angliát Nemzetek Ligája-mérkőzésen.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy nevető fejet posztolt, az időzítéssel utalva arra, mire gondol.

Szijjártó Péter külügy- és külgazdasági miniszter szókimondóbb volt, és azt állította, hazugság, hogy a korábbi magyar-angolon Budapesten gyerekek fütyültek volna.

Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő szerint "Van mire szerénynek lennünk”, illetve ez a győzelem Brüsszelből is látszik.

Varga Judit igazságügyi miniszter szerint pedig „Úristen.”

Posztolt a köztársasági elnök is, Novák Katalin ezt írta közösségi médiafelületeire: "Ez az éjjel soha nem érhet véget! Köszönjük, Fiúk!!"

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×