Infostart.hu
eur:
351.67
usd:
306.93
bux:
138364.77
2026. június 22. hétfő Paulina
A veszprémi Andreas Nilsson (b) és a dán csapatban játszó Lukas Sandell a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első, Telekom Veszprém - Aalborg HB mérkőzésén a Veszprém Arénában 2022. május 12-én.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Nagy előnyt gyűjtött a BL-visszavágóra a Veszprém

A Telekom Veszprém házigazdaként 36-29-re legyőzte a dán Aalborg csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A visszavágót jövő szerdán rendezik Dániában, a négyes döntőre pedig június 18-19-én kerül sor Kölnben.

Eredmény, negyeddöntő, első mérkőzés: Telekom Veszprém–Aalborg HB (dán) 36-29 (17-16)

lövések/gólok: 49/36, illetve 47/29

gólok hétméteresből: 5/5, illetve 3/2

kiállítások: 8, illetve 12 perc

A hazaiak keretébe hét hónap után, súlyos térdsérülését követően visszatérhetett az északmacedón balszélső, Dejan Manaszkov. A kiváló hangulat garantált volt, ugyanis az ülőhelyekre már egy héttel korábban minden belépő elkelt, ezért a magyar klub állóhelyre szóló jegyeket is árusított.

Az előző idényben BL-ezüstérmes vendégek a hazai hibák többségét kihasználtak a meccs elején, így a 11. percig jól tartották magukat, utána viszont a Veszprém - jó védekezésére alapozva - Petar Nenadic irányításával egy 4-0-s sorozattal ellépett 11-7-re. Az Aalborg időt kért, majd háromszor is betalált, ezért Momir Ilic, a házigazdák vezetőedzője is időt kért. Csapata a folytatásban több mint másfél percig kettős emberelőnyben játszhatott, de csak egy találattal növelte a különbséget. A csoportkörből első helyezettként továbbjutott Aalborg ezután is minden hazai hibát igyekezett gólra váltani, és ezt meglehetősen hatékonyan tette.

A szünetben egy góllal vezetett a házigazda, a második félidőt viszont remekül kezdte, támadásban és védekezésben is ragyogóan összeállt a játéka, Nenadic és Kentin Mahé vezérletével 24-18-ra ellépett. A dánok a kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadójátékra álltak át, és - a Veszprém 7-1-es sorozata után - megfékezték ellenfelüket. A 43. perctől felváltva estek a gólok, négy perccel a vége előtt hat volt közte, végül hét találattal nyert a magyar csapat.

A veszprémiek számára a visszavágó előtt - a kecsegtető előny ellenére - óvatosságra adhat okot, hogy a mostani idényben

vendégként eddig három győzelem és öt vereség a mérlegük a BL-ben.

A hazaiaknál Gasper Marguc hét, Omar Jahja hat, Andreas Nilsson és a mezőny legjobbjának megválasztott Kentin Mahé öt-öt góllal, Rodrigo Corrales nyolc védéssel zárt. A túloldalon Buster Juul-Lassen hat, Lukas Sandell és Kristian Björnsen öt-öt gólt dobott.

A két csapat ötödik egymás elleni mérkőzésén két Aalborg-siker mellett harmadszor győzött a Veszprém.

Momir Ilic, a Veszprém vezetőedzője a meccset követő sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, nagyszerű meccs volt számukra, különösen a második félidő, és nagyon örül a győzelemnek, de az első felvonásban mutatott teljesítményt, elsősorban a védekezést gyengének minősítette, azzal nem elégedett.

Hangsúlyozta, hogy még csak a párharc első felvonásán vannak túl, és ha tovább akarnak jutni, sokkal jobb védekezésre lesz szükségük és sokkal jobban kell majd kezdeniük a visszavágót.

Nyitóképünkön a veszprémi Andreas Nilsson (b) és a dán csapatban játszó Lukas Sandell a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első, Telekom Veszprém–Aalborg HB mérkőzésén a Veszprém Arénában 2022. május 12-én.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Moszkva győzni akar, saját céljainak megvalósítását, és nem várja az ukrajnai rendezésről Anchorage-ban aláírt megállapodások teljesülését - jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Német és francia törvényhozók az eddiginél jóval határozottabb fellépést sürgetnek az orosz árnyékflotta ellen. A képviselők szigorúbb ellenőrzéseket és az olajszankciókat kijátszó tankerek feltartóztatását követelik, miközben Moszkva már olyan ellenintézkedésekkel fenyegetőzik, mint a katonai kíséret biztosítása vagy akár a hajók aláaknázása - írja az RBC Ukraine. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×