Infostart.hu
eur:
352.42
usd:
307.55
bux:
138911.27
2026. június 22. hétfő Paulina
A ferencvárosi Jansik Szilárd (b) a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 14., utolsó fordulójában játszott FTC-Telekom Waterpolo - Brescia mérkőzésen az FTC népligeti uszodájában 2022. május 11-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Anikó

Vízilabda BL: Az utolsó másodpercekben csikarta ki a győzelmet az FTC

A Ferencváros remek hajrával 8-6-ra legyőzte a vendég Brescia együttesét a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 14., utolsó fordulójában, szerdán, így csoportjában a második helyen végzett a legyőzött olasz rivális mögött.

A két csapat még tavaly októberben, a csoportkör nyitófordulójában találkozott egymással, Olaszországban 8-8-as döntetlen született.

A Ferencváros jó előjelekkel készült az összecsapásra, ugyanis múlt pénteken 18-9-re verte az OSC-t a bajnoki döntő első felvonásán. Ahogyan akkor, ezen a találkozón sem lehetett ott a csapattal Varga Zsolt vezetőedző, akinek szívritmuszavara kiújult, ezért rutinműtétre szorult. Helyettese ezúttal is Nyéki Balázs másodedző volt.

A házigazda a mérkőzés utolsó fél percéig csak futott a vendégcsapat után, amely a második és a negyedik negyed elején is kétgólos előnyt hozott össze magának. Az utolsó percre 6-6-os döntetlennel fordultak a felek, majd 13 másodperccel a vége előtt Danyiil Merkulov góljával először szerzett vezetést a Ferencváros, majd a végeredményt a háromgólos Varga Dénes állította be.

Az már a találkozó előtt biztossá vált, hogy mindkét együttes ott lehet a sorozat belgrádi nyolcas döntőjében, ráadásul a Brescia csoportelsősége is eldőlt korábban. A Ferencváros második helye azonban csak ezzel a sikerrel vált biztossá.

A BL-ben a két nyolccsapatos csoportból az első négy helyezett jut el a végjátékba, ahol a házigazda Novi Beograd helye garantált volt.

A nyolcas döntő mezőnye:

Ferencváros, Brescia, Barceloneta (spanyol), Novi Beograd (szerb), Pro Recco (olasz), CN Marseille (francia), Jug Dubrovnik (horvát), Hannover (német)

Címlapról ajánljuk
Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×